Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Pompy to urządzenia powszechnie stosowane do pompowania różnych mediów, w tym wody. Jednym z typów pomp jest pompa głębinowa. Czym dokładnie są pompy tego typu? Jakie posiadają one zastosowanie?

Gdy konieczne jest przetransportowanie mediów z jednego miejsca na drugie, stosowane są odpowiednie urządzenia. W przypadku wody oraz innych typów płynów stosowane są pompy, które umożliwiają efektywny transport nawet na duże odległości.

Czym jest pompa głębinowa?

Do kategorii pomp, a dokładnie pomp ciśnieniowych zalicza się pompy głębinowe. Są to urządzenia spotykane powszechnie, których głównym celem jest pompowanie wody ze znacznych głębokości.

Pod względem swojej budowy pompy głębinowe przypominają pompy wirowe. Mogą posiadać różne podtypy, na przykład pompy monoblokowe czy śrubowe. Podział odbywa się także pod kątem średnicy – od pomp trójcalowych aż do dwunastocalowych.

Kiedy stosuje się pompy głębinowe?

Pompy głębinowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie przy transporcie wody, w tym także czystej wody użytkowej i pitnej, na przykład z odwiertów – studni głębinowych oraz studni kopanych.

Wykorzystywane są one zarówno na działkach czy w gospodarstwach domowych, głównie wiejskich, ale również w innych miejscach, na przykład przy budynkach komercyjnych, przemysłowych, które nie posiadają dostępu do wody z sieci wodociągowej. Szeroka gama pomp do wyboru powoduje, że można dopasować je do konkretnego przeznaczenia.

Zastosowanie pomp głębinowych:

  • wydobycie czystej wody pitnej z ujęć, na przykład studni głębinowych
  • zmniejszanie poziomu wód zaskórnych
  • czerpanie wody do działalności rolniczej, ogrodniczej czy sadowniczej
  • pozyskiwanie wody dla przemysłu
  • wspomaganie sieci wodociągowych
  • odwadnianie podziemnych konstrukcji, w tym głównie kopalń
  • wydobywanie ropy naftowej z szybów
  • Osoby, które chcą zakupić pompy głębinowe, mogą zrobić to obecnie zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w Internecie. Do dyspozycji jest wiele modeli o zróżnicowanych parametrach technicznych.

Post Author: Mirek