Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kiedy wymieniamy płytki w naszej kuchni czy też łazience, podczas remontu powinniśmy zwrócić uwagę, iż należy wybierać modele wytrzymałe, odporne na ścieranie, modele które przez wiele lat zachowają wygląd, będą po umyciu eleganckie i błyszczące.

Naturalnie obecnie możemy kupować płytki praktycznie w każdym odcieniu kolorystycznym, o każdej fakturze. Bardzo dobrym pomysłem mogą być przykładowo płytki imitujące drewno, będą to zazwyczaj długie i wąskie płytki, które mają za zadanie imitacje deski czy też panelu podłogowego. Z pewnością bardzo dużym powodzeniem cieszą się także płytki, które imitują granit lub też marmur. Z pewnością duża łazienka będzie miejscem, gdzie tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się bardzo dobrze, może powiększyć optycznie naszą łazienkę, sprawi iż będzie ona wyglądała wyjątkowo. Naturalnie w łazience nie musimy zwracać aż tak dużej uwagi na ścieralność płytek, ponieważ chodzimy tam często na boso. Dlatego też w tym wypadku możemy wybierać płytki o charakterystyce PEI 1 lub 2 w odróżnieniu od przedpokoju, gdzie będziemy chcieli wybrać bardzo odporne na ścieranie płytki.

Jak wybrać elegancką i odporną płytkę na naszą podłogę?

W tym przypadku jednak należy zwrócić uwagę na antypoślizgowość, w łazience musimy zadbać szczególnie o nasze bezpieczeństwo, dlatego w tym przypadku warto zastosować płytki oznaczone R11, R12, oraz R13.

Oczywiście rozmiar płytek będzie miał duży wpływ na ostateczny odbiór naszej łazienki, dlatego też powinniśmy zastanowić się nad ich wielkością, kształtem. Najczęściej spotykane są płytki prostokątne, jednak obecnie na podłogach, tam gdzie mamy dużą przestrzeń, bardzo dobrym pomysłem będą płytki kwadratowe. Z pewnością pozwolą one uzyskać bardzo ciekawą powierzchnię, możemy je także oczywiście łatwo docinać, tak aby uzyskać wypełnienie na całej powierzchni. Jeżeli poszukujemy płytek, które posiadają fakturę kamienną, bardzo dobrym pomysłem będzie opoczno newstone light grey. To sprawdzona płytka od znanego producenta, która charakteryzuje się bardzo dobrą jakością.

Post Author: Mirek