Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Dla wielu osób, które posiadają domy jednorodzinne, instalacja gazowa to wygodny sposób na ogrzewanie domu.

W przypadku kiedy mieszkamy w miastach, możemy liczyć na podłączenie do sieci, jednak jeżeli mieszkamy w miejscach oddalonych od miast, aglomeracji, wówczas ze względu na odległość czy też ukształtowanie terenu będziemy musieli wykonać przydomową instalację z własnym zbiornikiem.

Przydomowa instalacja gazowa ze zbiornikiem

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Ogrzewanie gazowe w odróżnieniu od węgla, pelletu czy biomasy, jest ekologiczne, w tym przypadku obsługa kotła jest z ograniczona do minimum. Nie musimy regularnie dorzucać opału, wszystko kontroluję automatycznie instalacja. Należy zadbać jedynie o właściwym kocioł, całą instalację gazową, którą umieścimy na naszym terenie. Firmy, które zajmują się instalacjami, wykonają dla nas wszystkie prace związane z umiejscowieniem zbiornika, który może znajdować się na powierzchni lub też pod ziemią. W tym przypadku należy zwrócić uwagę na przepisy, które mówią o zachowaniu odległości, w przypadku zbiornika naziemnego jest to nieco większa odległość od budynku oraz od granicy działki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na odległości od sieci kanalizacyjnych czy też sieci elektroenergetycznej.

Po wykonaniu instalacji odbierana jest ona przez dozór techniczny, w tym przypadku właściciel dokonuje zgłoszenia do odbioru. Warto zwrócić uwagę na przepisy mówiące o bezpieczeństwie, nie należy zabudowywać zbiornika stojącego na powierzchni, otaczać go roślinnością, aby umożliwić przepływ powietrza. Przypadku zbiornika podziemnego nie powinniśmy wykonywać bezpośrednio nad nim utwardzania nawierzchni. Obecnie są to bardzo bezpieczne instalacje, które możemy łatwo podłączyć do naszej kotłowni, w przypadku gazu stosuje się także systemy zabezpieczeń, systemy monitorujące, czujniki, które mogą odciąć dopływ w przypadku wykrycia wzrostu stężenia gazu.

Możemy znaleźć firmy, które oferują takie usługi, jak dostawa gazu do domu dostawygazu.pl. Firmy dostarczają gaz za pomocą cysterny, napełniają zbiorniki w sposób bezpieczny, przy okazji dokonując przeglądu, po napełnieniu zbiornik jest zamykany oraz plombowany.

Post Author: Mirek