Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Z pewnością pracownicy w wielu miejscach pracy powinni posiadać odpowiednie ubrania robocze. Osoby pracujące z chemikaliami, substancjami żrącymi powinni posiadać odpowiednie środki ochrony osobistej.

Mogą być to przykładowo rękawiczki, które będą odporne na działanie środków z którymi mamy do czynienia w miejscu pracy. Mogą być także potrzebne okulary ochronne. Osoby, które pracują w hałasie powinni nosić zatyczki do uszu. Warto sprawdzić czy odzież pozwala noszącemu na bezproblemowe wykonywanie pracy, czy umożliwia pełny zakres ruchów bez ryzyka rozdarcia. Jeśli chodzi o wybór odzieży ochronnej, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania. Ubranie, które jest zbyt duże, jest tak samo niedopuszczalne jak ubranie, które ogranicza ruchy. Ważne jest, aby pracownicy przymierzali odzież, aby zapewnić dobre dopasowanie i pełną swobodę ruchów. Czasem jednak warto wybrać nieco większą, ponieważ czasem odzież roboczą możemy nosić na innych ubraniach. Może być to przykładowo ważny jesienią oraz zimą, kiedy pod kurtkę roboczą będziemy chcieli założyć grubą koszulę czy też sweter. Odzież robocza powinna być w pewnym stopniu elastyczna, ponieważ wpływa na zakres ruchów pracownika.

Odzież robocza może posiadać przykładowo wstawki z materiałów elastycznych. Przykładowo spodnie mogą posiadać wstawki z rozciągliwego materiału.

Dzięki temu jeżeli trzeba będzie kucnąć, spodnie nadal będą wygodne. Ważne jest także rozmieszczenie kieszeni, muszą być one pojemne, ale także rozmieszczone w taki sposób aby pracownik miał do nich swobodny dostęp. Mogą to być kieszenie w spodniach, ale także w kurce czy koszuli. Mogą być to kieszenie zapinane n rzepy, dzięki temu będziemy mieli swobodny dostęp do narzędzi. Przykładowo mechanik może potrzebować różnego rodzaju kluczy, narzędzi, które warto mieć pod ręką. Wiele prac może być wykonywanych w niewygodnych pozycjach, dlatego też warto mieć wszystko pod ręką. Wiele modeli spodni roboczych można znaleźć na stronie https://bhpsklep.online/635-spodnie. Można wybrać odpowiedni krój oraz rozmiar, warto porozmawiać z pracownikami jakie spodnie były by dla nich najlepsze.

Post Author: Mirek