Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Pergole od dawna są wybierane przez właścicieli domów jako rodzaj zadaszenia, ale również do dodawania oryginalnego charakteru do przestrzeni na zewnątrz, jak tarasy, altany.

Stanowią one ciekawe punkty centralne dla projektów zewnętrznych i są odpowiednie do nadania funkcji podobnych do dachów, jak osłona przed słońcem.

Czy pergole tarasowe z Krakowa to opłacalne rozwiązanie

Obecnie wiele osób w Krakowie instaluje pergole tarasowe

Wybór między pergolą a zwykłym dachem nie zależy tylko od tego, jak chcesz, aby wyglądał twój nowy taras na świeżym powietrzu. Między wieloma czynnikami, które należy wziąć pod uwagę wybierając rodzaj zadaszenia są również względy kosztowe i funkcjonalne. Ze względu na mniejszą ilość materiałów potrzebnych do budowy pergoli, jej budowa oraz instalacja będzie znacznie tańsza niż tradycyjnego dachu. Jednak materiały premium, takie jak drewno egzotyczne i aluminium, używane do budowy pergoli, mogą być dość kosztownym wydatkiem.

Koszty utrzymania naturalnej drewnianej pergoli będą również wpływały na ostateczną cenę projektu, ponieważ wymagane będzie okresowe malowanie lub bejcowanie. Możesz to zadanie wykonać samodzielnie, albo wynająć profesjonalistę. Tym samym poniesione zostaną przyszłe koszty. Ponadto pergola wykonana z mało trwałych materiałów może nie wytrzymać wielu lat ekspozycji na czynniki atmosferyczne i wymagać wymiany w przyszłości. Dlatego bardzo ważne jest, aby pergola była wykonana przez profesjonalną firmę i z materiałów wysokiej jakości.

Pergola pozwala na zaprojektowanie zadaszonych ganków, altanek i tarasów, które zapewniają wyraźnie jasną, przewiewną i przestronną przestrzeń do odpoczynku i rekreacji na zewnątrz domu.
Wysokość dachu i wybór stylu dachu wpływają na ilość światła wpadającego do przestrzeni, aby zachować wrażenie przestronności. Ponadto do osiągnięcia tego samego można wykorzystać jasny kolor drewna. Ponadto specjalne elementy konstrukcyjne, jakie posiadają pergole tarasowe Kraków, mogą dodatkowo wzmocnić wrażenie otwartej przestrzeni i pozwolić na swobodny przepływ powietrza. Możemy również zdecydować się na dodanie osłon przeciwsłonecznych, aby chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Post Author: Mirek