Site Loader
Amarex Firma Handlowa

W starszych domach murowanych można spotkać strop drewniany. Oczywiście w domach drewnianych już tylko takie stropy były stosowane i co można zrobić żeby je ocieplić?

Czy jest jakaś koncepcja na to, co zastosować żeby można było uzyskać jak najlepsze efekty? Okazuje się, że materiałem wykorzystywanym dzisiaj do ocieplenia stopu drewnianego jest pianka poliuretanowa, która ma bardzo dobrze właściwości izolacyjnej. Z jednej strony jest to materiał, który chroni przed wydostawaniem się ciepła w domu i wchodzeniem zimna, ale z drugiej strony jest to materiał oddychający. W przypadku drewna oddychanie ma ogromne znaczenie i trzeba o to zadbać. Tylko wtedy trwałość takich belek stropowych będzie o wiele większa, a my właśnie tego oczekujemy. Belki stopowe nie mogą mieć większej wilgotności jak 18% i firma, która ma się tym zająć będzie to sprawdzała. Tylko wtedy jest to metoda bezpieczna i skuteczna, czyli taka, na której nam przecież bardzo zależy.

Jak stosuje się takie ocieplenie?

Jest to metoda, która polega na wtryskiwaniu pianki poliuretanowej i jeśli chcemy takie coś wykonać to wzywamy na miejsce firmę. Firma dysponuje specjalnym sprzętem, który wygląda trochę jak myjka tylko, że nie podaje wody, a piankę poliuretanową. Oferta przedstawiana przez firmę musi zawierać najlepsze klasy piankę do ocieplenia i trzeba to sprawdzać. Chcemy przecież dzięki temu uzyskać jak najlepsze efekty, dlatego trzeba będzie starać się wybrać kogoś takiego, kto jest w stanie spełnić nasze wymagania. Nasz drewniany stop w domu będzie tak ocieplony, że koszty ogrzewania w domu znacząco się zmniejszą i właśnie o to nam przecież chodzi. Te osoby, które chcą zobaczyć takie ocieplenie stropu drewnianego i trochę zebrać o tym informacji to powinny wejść na ocieplenie stropu drewnianego. Trzeba wiedzieć o tej metodzie tak dużo jak to tylko jest możliwe. Trudno będzie nam znaleźć na obecną chwilę coś bardziej skutecznego. Na pewno też trudno znaleźć coś tańszego jak pianka PUR.

Post Author: Mirek