Site Loader

Nieruchomości mieszkalne można kupować z rynku pierwotnego, który oferuje nowe mieszkania lub domy albo z rynku wtórnego, czyli z tak zwanej drugiej ręki. Jeśli zależy nam na nowym mieszkaniu, musimy wybrać godnego zaufania dewelopera. Jak podejść do tego zadania, jeśli na przykład kupujemy nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie?

Szeroki rynek deweloperów

Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego oferuje w Lublinie co najmniej kilku deweloperów. Zalicza się do nich firma Orion, który oferuje mieszkania na sprzedaż w Lublinie m.in. na Osiedlu Cyrkoniowym i Koralowym. Oferta deweloperów na mieszkania na sprzedaż w Lublinie jest na tyle duża, że jest tu z czego wybierać. Dla niektórych kupujących to jednak problem, ponieważ muszą zdecydować się, z jakim deweloperem zechcą współpracować. Nie zapominajmy, że jest to bardzo poważna decyzja, która może zaważyć na przyszłości kupujących.

Wymagania dla dewelopera

Przy zakupie nowego mieszkania od dewelopera warto sprawdzić, czy działa on legalnie. Działalność firm deweloperskich jest bowiem regulowana ustawą. Najlepiej wybierać deweloperów, którzy mają już doświadczenie i portfolio zrealizowanych inwestycji budowlanych.

Poza tym deweloper powinien odpowiedzieć wyczerpująco na wszystkie pytania potencjalnych kupujących. Jeśli jesteśmy już zdecydowani na konkretną ofertę, np. nowe mieszkanie w Lublinie, to sprawdźmy, jak wygląda umowa z deweloperem. To ważne, aby zawierała jak najbardziej precyzyjne zapisy, a deweloper zrealizował wszystkie deklarowane zadania. Oprócz samej budowy mieszkania do stanu surowego może to być też:

  • wykończenie mieszkania,
  • montaż instalacji,
  • montaż ogrodzenia.

Do umowy może być też dołączony załącznik, w którym deweloper opisze standard wykończenia, z uwzględnieniem rodzaju okien i drzwi czy tynków i podłóg. Należy też ustalić, w jaki sposób obliczana jest ostateczna powierzchnia nieruchomości, czy łącznie ze ściankami działowymi czy bez nich.

W umowie jest też miejsce na zabezpieczenie interesów stron, a więc można w niej uwzględnić zapis o karach umownych, zobowiązujących m.in. dewelopera do przestrzegania terminów i rzetelnego wykonywania prac. W razie opóźnień, można nałożyć na niego odpowiednie sankcje.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/

Post Author: Mirek