Site Loader

Kiedy chcemy aby podłoga w naszym domu była solidna trzeba naturalnie wybrać dobry materiał. Najlepiej oczywiście będzie wybrać drewno, może to być drewniany parkiet, czy też całe deski na naszą podłogę.

W przypadku kiedy kupujemy parkiet, należy zwrócić szczególną uwagę na jego wilgotność, dlatego też nie powinien zbyt długo leżeć w naszym domu przed ułożeniem. Tartaki produkujące parkiety posiadają specjalne magazyny, w których regulowana jest temperatura i wilgotność powietrza. Dlatego też warto je przywieźć parkiet przed samym ułożeniem. To samo oczywiście dotyczy desek podłogowych, długie deski mogą giąć się podczas niewłaściwego składowania. Dlatego też muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach, często są dociążone, aby nie podnosiły się w czasie przesychania. Oczywiście warto pamiętać że może być to drzewo liściaste, lub też iglaste. Na podłogi oczywiście lepsze będzie twardsze drzewo liściaste, przykładowo dąb czy olcha. W zależności od pomieszczenia, można użyć drewno o różnej twardości. W pomieszczeniach z których korzystamy najczęściej układany drewno twardsze.

Oczywiście należy pamiętać że podłoga drewniana musi zostać odpowiednio dotarta i polakierowana, najczęściej kładzie się kilka warstw lakieru, po czym delikatnie go dociera.

W ten sposób będziemy mogli uzyskać gładką i elegancką powierzchnię. Oczywiście o tego rodzaju podłogi należy dbać, nie powinno doprowadzić się do ich zamoczenia, przykładowo wchodząc w mokrych butach. Podobnie złym pomysłem będzie chodzenie po parkiecie w szpilkach, może zrobić w nim dziurki. Niezależnie jak dbamy o naszą podłogę może ona z czasem się rozchodzić i wysychać. Dlatego też raz na kilka lat należy dokonać pewnych poprawek i przeprowadzić cyklinowanie. W tym procesie będziemy ścierać wierzchnią warstwę podłogi. Oczywiście po cyklinowaniu należy polakierować deski podłogowe Warszawa jest miastem w którym z pewnością znajdziemy odpowiedniego specjalistę lub też cała ekipę do ułożenia naszej podłogi.

Post Author: Mirek