Site Loader

Do rozpoczęcia prac budowlanych potrzebujemy niezbędnego sprzętu, dzięki któremu łatwiej będzie nam wykonać wiele rzeczy. Jednym z takich elementów jest sito do przesiewania żwiru i piasku, które pomoże w oczyszczeniu kruszcu i oddzieleniu go od części, które nie nadadzą się do wykorzystania. Przesiew poprawi jakość materiału, dzięki czemu stworzy on lepsza i trwalszą mieszankę.

Czym jest sito do przesiewu żwiru i piasku?

Sito do przesiewu żwiru i piasku jest wykonane zazwyczaj z elementów stalowych, a jego głównym zadaniem jest oczyszczenie i oddzielenie różnych elementów materiału, który poddajemy obróbce. Dzięki temu procesowi pozbywamy się zanieczyszczeń i otrzymujemy gotowy produkt, z którego możemy wykonać np. zaprawę murarską lub utwardzić nim powierzchnię.

Sito jest odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu jest odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. Oczka są odpowiednio zabezpieczone, co wpływa na dłuższą żywotność urządzenia. Jest to narzędzie wielorazowego użytku, co powoduje, że jest ekonomiczne i chętnie używane.

Tego rodzaju urządzenia wykorzystywane są jednak nie tylko na placach budowy. Bardzo często korzysta się z nich przy uprawach rolniczych. Można używać ich do przesiewania ziaren podczas zbiorów lub nasion przy sadzeniu nowych roślin. Ma zastosowanie także ogrodowe, ponieważ dzięki niemu możemy przesiać twardą glebę i użyźnić ją.

W zależności, od jakich tego oczek użyjemy w sicie, prace, które będziemy mogli z nim wykonać, będą różne. Do przesiewania piasku będą one musiały mieć zdecydowanie mniejszą średnicę niż w przypadku żwiru.

Dlaczego sito do przesiewu żwiru i piasku jest niezbędne na terenie budowy?

Jest to przede wszystkim urządzenie, które pozwoli ułatwić nam pracę. Nie zawsze mamy możliwość kupienia gotowego kruszcu, np. piasku. W takim wypadku dobrze jest posiadać sito, które pozwoli nam otrzymać go z innych materiałów. Kupno czystego piasku lub żwiru również graniczy z cudem, dlatego dobrze jest wyposażyć się w sito, które pozwoli nam samodzielnie oczyścić materiał, który zastosujemy na placu budowy.

Sito do przesiewu żwiru i piasku będzie nam potrzebne np. gdy chcemy zrobić beton do utwardzenia powierzchni. Będziemy do niego potrzebować czystego piasku, który otrzymamy w procesie przesiewu. Zaprawa cementowa również będzie wymagała od nas oczyszczenia piasku z innych cząsteczek.

Aby otrzymać tynk lub gładź murarską będzie nam potrzebny oczywiście…piasek. Musi być on czysty i gładki, aby można było stworzyć z niego odpowiednią zaprawę. Tutaj idealnie nada się sito do przesiewu żwiru i piasku.

Jakie są rodzaje sit do przesiewania kruszyw budowlanych?

Sito do przesiewu żwiru i piasku otrzymamy w sklepach budowlanych zarówno stacjonarnie, jak i rzez Internet. Ponieważ istnieją różne warianty urządzeń, warto wiedzieć, do jakich prac należy użyć każdego z nich. Maja one także różne kształty, które również będą miały swoje zastosowania. Wyróżniamy sita okrągłe, prostokątne oraz kwadratowe.

Oprócz tego wyróżniamy jeszcze inny podział sit. Poziome są wykorzystywane do przesiewu materiału na podłoża płaskie. Dzięki temu na powierzchni zostają nam jedyne drobne ziarenka, natomiast sito zatrzymuje te większe. Sito pionowe służy do prac wykonywanych po skosie. Używa się go podobnie jak tarki kuchennej. Sit okrągłych najczęściej używa się przy pracach rolniczych, natomiast prostokątne są bardzo mocne i solidnie skonstruowane, dlatego świetnie radzą sobie z przesiewaniem żwiru oraz gruzu.

Czy istnieją maszyny przesiewające piasek?

Oczywiście, są to bardzo precyzyjne urządzenia, które pozwalają oddzielić oczekiwany materiał od wszelkich zanieczyszczeń. Pozwala to otrzymać zadowalający produkt końcowy, który zostanie użyty do różnego rodzaju prac budowlanych lub ogrodowych. W przypadku zautomatyzowanych narzędzi nie ma również znaczenia czy kruszec będzie mokry, czy też suchy, ponieważ zarówno jeden, jak i drugi, będzie odpowiednio potraktowany i obrobiony.

Post Author: Mirek