Site Loader

Szukając inspiracji do urządzania swojego salonu, możesz skupić się głównie na schemacie dekoracji, ale najpierw musisz przemyśleć kilka rzeczy.

Zadaj sobie kilka kluczowych pytań, zanim zagłębisz się w próbki tkanin i karty kolorów, aby upewnić się, że cała przestrzeń odpowiednio pasuje do twojego stylu życia. Jeśli przeprojektowanie wnętrza salonu jest częścią większego projektu, warto zastanowić się, czy ma to być element mieszkania czy domu na planie otwartym, czy też oddzielny, prywatny pokój. Niektórzy właściciele domów uwielbiają przestrzeń połączoną, w której wszyscy mogą być razem, podczas gdy inni wolą stworzyć bardziej intymny obszar z dala od zgiełku pozostałej części domu. Możesz również oddzielić salon parawanem, drzwiami przesuwanymi czy stelażem z kwiatami, a nawet osłonić meblami od reszty pomieszczeń w układzie otwartym. W ten prosty sposób uzyskamy nieco więcej spokoju i prywatności w salonie. Poszukaj inspiracji na wystrój wnętrza w mieszkaniu na blogach

W salonie zdecydowanie najważniejszym meblem będzie kanapa, na której możemy usiąść całą rodziną do oglądania telewizji czy spędzić miły wieczór w gronie znajomych.

Kuszące jest wybranie dużej sofy narożnej w kształcie litery L, na której można się rozłożyć lub zmieścić więcej osób, ale najpierw rozważ opcje. Rodzaj wybranej sofy będzie zależał od wielkości i kształtu pomieszczenia, a także oczywiście od twojego budżetu. Łatwo założyć, że nie masz wystarczająco dużo miejsca na narożną sofę, ale niekoniecznie tak jest, dlatego należy dobrze zmierzyć pomieszczenie. W niewielkim mieszkaniu doskonale sprawdzi się również kanapa rozkładana, na której mogą spać niespodziewani goście. Obecnie możemy również zakupić sofę na nogach, która w mniejszym pokoju wygląda mniej masywnie. Wiele porad o wnętrzach oferuje Portal o urządzaniu domu. Narożniki idealnie sprawdzają się w mieszkaniu na planie otwartym, ponieważ pomagają oddzielić część wypoczynkową od kuchni z jadalnią. Nie można również w salonie zapominać o stolikach kawowych, na które można odłożyć pilota, książkę czy odstawić filiżankę z kawą.

Post Author: Mirek