Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Prawidłowa wentylacja w łazience jest niezbędna. Tylko w taki sposób możemy zniwelować zagrożenie wystąpienia pleśni i wilgoci, które nie tylko szpecą łazienkę, ale nie są także bezpieczne dla zdrowia. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się wentylatory łazienkowe mechaniczne, które wymuszają obieg powietrza.

Wybieramy wentylatory łazienkowe – na co zwrócić uwagę?

Prawidłowa wentylacja w łazience jest niezbędna. Tylko w taki sposób możemy zniwelować zagrożenie wystąpienia pleśni i wilgoci, które nie tylko szpecą łazienkę, ale nie są także bezpieczne dla zdrowia. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się wentylatory łazienkowe mechaniczne, które wymuszają obieg powietrza.

Jaki wentylator do łazienki?

W przypadku łazienek i toalet zastosowanie znajduje wyciąg łazienkowy, czyli wentylator z napędem mechanicznym, który wyciąga powietrze z łazienki. Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju wentylatorów, które różnią się od siebie zarówno parametrami technicznymi, jak i zestawem dodatkowych funkcji, jakie są w danym modelu dostępne.

Dobry wentylator do łazienki powinien posiadać mechanizm z łożyskami kulkowymi, który gwarantuje cichą i wydajną pracę. Warto również zadbać o to, aby wentylator łazienkowy posiadał wygodne sterowanie. Tutaj też mamy do wyboru kilka opcji. Może to być na przykład urządzenie wyposażone w standardowy włącznik elektryczny w postaci sznurkowej lub podłączony do włącznika oświetlenia. Istnieją również wentylatory łazienkowe z czujnikiem wilgoci.

Przy wyborze wentylatora do łazienki trzeba również odpowiednio dobrać jego moc. W tym celu bierze się pod uwagę kubaturę pomieszczenia. Pamiętajmy także o tym, aby do wentylacji łazienki używać wentylatorów, które spełniają odpowiednie normy ochronne przed wpływem wilgoci i wody np. IP34.

Wentylatory łazienkowe – gdzie montować?

Podstawową zasadą montażu wentylatorów łazienkowych, jest zachowanie jak największej odległości od punktów wlotowych, dla świeżego powietrza, czyli od drzwi i okien oraz ewentualnych kratek wentylacyjnych. Zależy nam przecież, aby wyciągane z łazienki było powietrze nieświeże czy wilgotne, a nie to pochodzące z zewnątrz.

Wentylatory łazienkowe montuje się do kanałów wentylacyjnych. Przy czym należy to zrobić w jak najwyższym możliwym punkcie pomieszczenia, gdzie trafia już zużyte powietrze i poza zasięgiem kąpiącej się osoby. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z urządzeniem pod napięciem. Przed montażem koniecznie trzeba również sprawdzić drożność kanałów wentylacyjnych.

Post Author: Mirek