Site Loader

5 cennych wskazówek dla sprzedających domy w 2022 r.

5 cennych wskazówek dla sprzedających domy w 2022 r.

Stawki cen domów zaczęły zdecydowanie rosnąć od 2021 roku, a ceny na rynku nieruchomości będą nadal rosnąc w górę z różnych powodów np. braku zapasów i innych czynników związanych z obecna sytuacją na rynku wojna na Ukrainie , problem z  dostępnością surowców itd. . Prognoza jest taka, że przez cały 2022 2023 ceny nieruchomości będą wzrastać. Wiele wyzwań, takich jak lokalne warunki rynkowe, ustalenie ceny domu, wybór pośrednika i radzenie sobie z nierealistycznymi oczekiwaniami nabywców domu są związane z procesem sprzedaży domu. Profesjonalny pośrednik,  może sprawić, że proces ten będzie dla Ciebie łagodniejszy . Przeczytaj ten artykuł , aby poznać więcej praktycznych wskazówek dotyczących sprzedaży domu w 2022 roku.

  1. Znajdź idealnego pośrednika w obrocie nieruchomościami.

Kiedy szukasz pewności i spokoju , znajdź kogoś, kto oferuje więcej niż najniższą prowizję. Sprzedaż domu po preferowanej cenie może być długim i uciążliwym procesem. Będziesz potrzebował cennych porad i pomocy w komunikacji, aby sprzedać na swoich warunkach. Będziesz podpisać umowę sprzedawcy, gdy zdecydujesz się na agenta nieruchomości do pracy. Ten dokument będzie wyjaśnione do Ciebie przez agenta.

Zobacz nieruchomości w Wielkiej Brytanii na:  Property to rent  Next-Immo

  1. Przygotuj swój dom do sprzedaży.

Twój agent nieruchomości będzie pracować z tobą i oferując sugestie na temat przygotowania domu do sprzedaży. Usuń wszystkie osobiste przedmioty i dzieła sztuki z domu, wyczyść i posprzątaj swój dom najbardziej jak to możliwe, przemaluj ściany na biało, wymień pościel. Tak żeby w sprzedawanym domu było czysto i pachnąco. Przygotuj profesjonalne materiały sprzedażowe .Twój agent powiadomi potencjalnych nabywców i agentów nabywcy, że dom jest na sprzedaż. Potencjalni nabywcy będą chcieli zobaczyć don do sprzedaży  jak najszybciej , więc wszystko musi być zapięte na ostatni guzik żeby nie przez przypadek nie zmniejszało wartości domu.

Zobacz nieruchomości w Niemczech: Next-Immo Immobilien Deutschland

  1. Ustaw właściwą cenę na swoim domu

Oddany kupujący będzie zdecydowany zapłacić każdą cenę za nieruchomość, którą zamierzają kupić. Na podstawie tendencji w ciągu ostatnich kilku lat, widać, że kupujący są skłonni zapłacić prawie wszystko. Jeśli cena domu jest konkurencyjna,  możesz otrzymać wiele ofert wyższych niż cena katalogowa. Nawet przy niedoborze nieruchomości na sprzedaż, chcesz przyciągnąć uwagę i pokazy, a nierealistyczna zbyt wysoka  cena tego nie zrobi i odstraszy potencjalnych kupujących na starcie.

  1. Market Your House w Internecie

Przy promocji domu w Internecie  upewnij się, że podkreślisz i eksponujesz jego  najlepsze cechy dzięki temu dom zostanie szybciej  zauważony.  Internentowa konkurencja na rynku nieruchomości jest coraz bardziej zacięta, więc musisz podnieść swoją grę w prezentacji online –  oraz  profesjonalną reklamę sprzedaży domu. Opublikuj reklamę na swoich kontach mediów społecznościowych jak  na Facebooku, Twitterze i innych. Dodaj społeczne udostępnianie do wszystkich swoich postów i podać informacje kontaktowe w szczegółach. Można również dodać wirtualną wycieczkę swojego domu do społeczności internetowej, jeśli chcesz.

Nieruchomości we Francji sprawdź na : NEXT- IMMO Petites annonces immobilières

  1. Przeprowadzić profesjonalny pokaz domu lub otwarty dom

Potencjalni nabywcy będą chcieli przyjść, aby zobaczyć swój dom teraz, że jest formalnie dostępny na rynku. Zostanie to osiągnięte poprzez planowane otwarte domy i pokazy. Trzeba będzie zdecydować czas na pokazy i otwarte domy z agentem nieruchomości, ponieważ będą czasy, kiedy można być z domu do pracy lub spożywczego. Aby pomieścić pokazów, trzeba będzie również utrzymać swój dom czyste i zorganizowane przez cały czas.

Post Author: Mirek