Site Loader

Barber – termin ten choć brzmi znajomo, bywa mylnie kojarzony z klasycznym fryzjerem. Po części jest to fryzjer, ale specyficzny. Barber dba bowiem głównie o zarost swoich klientów. To on szczotkuje, nakłada balsamy do brody i dba o ich kształt. W ostatnich latach obserwujemy powrót mody na posiadanie długiego zarostu. Zgłębiając temat, okazuje się że utrzymanie brody wymaga nieco pracy. W poniższym tekście postaramy się przybliżyć nieco temat pielęgnacji męskiego zarostu.

1. Moda na posiadanie brody
2. Krótki przegląd akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji brody
3. Balsamy do brody są różne – który wybrać?
4. Kilka słów podsumowania

Moda na posiadanie brody

Moda na noszenie brody, która powróciła w ostatnich latach, ma się dobrze. Dobrze przystrzyżony, wypielęgnowany zarost jest oznaką nie tylko dbałości o wygląd, ale sposobem na podkreślenie swojego stylu. Wiele gwiazd światowego kina, od lat kojarzonych jest z posiadaniem brody. Wymieńmy choćby kilka z nich: Adrien Brody, Ben Affleck, Bradley Cooper czy Russell Crowe, od lat noszą bujny zarost i trudno wręcz wyobrazić ich sobie w innej stylizacji. Wielu mężczyzn podąża ich śladem i zapuszcza brodę. W odpowiedzi na ich potrzeby powstały liczne Barber Shopy, czyli zakłady fryzjerskie kierujące swoją ofertę stricte pod brodaczy.

Krótki przegląd akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji brody

Każdy mężczyzna z brodą, który nie chce wyglądać na zaniedbanego, powinien poznać podstawowe akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji brody i dopasować do własnego zarostu. Ich lista nie jest długa.

a) Szczotka do brody, fachowo nazywana kartaczem to niezbędnik każdego brodacza. Ma podobne zastosowanie jak klasyczny grzebień z tą różnicą, że wykonana jest z drewna i naturalnego włosia z dzika.
Regularne czesanie oprócz funkcji czysto estetycznej pobudza cebulki włosa, dzięki czemu broda wygląda zdrowo.
b) Nożyczki, trymer. Jeśli samemu dbamy o wygląd brody, przyda nam się dobry trymer i nożyczki.
c) Suszarka. Wystarczy zwykła do włosów. Pamiętaj, że broda nie lubi wysokich temperatur. Przed suszeniem ustaw najmniejszy nawiew.
d) Kosmetyki. Niech cię nie przeraża ich wybór. Nie musisz zaopatrywać się we wszystkie naraz.
Z pewnością dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie w pomocy fachowca i choć na początku przygody z brodą udanie się do barbera. Wprawnym okiem oceni nasz zarost i podpowie czego używać, a czego unikać.
Balsamy do brody, olejki, pomady i pasty, szampony, woski. Bez odrobiny wiedzy łatwo się w tym pogubić, zwłaszcza że każdy zarost jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Balsamy do brody są różne — który wybrać?

Balsam do brody powstał z myślą o jej pielęgnacji. Jego zadaniem jest nawilżyć i pomóc w ułożeniu brody. Podobnie jakie wiele innych kosmetyków, balsamy różnią się od siebie szczegółami, które dobrze jest znać.
Przede wszystkim są to: konsystencja, moc balsamu, sposób zastosowania i efekt końcowy, czyli to, jak układamy naszą brodę. Ponadto balsamy dzielą się na płynne, kremowe i woskowe. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Szeroki wybór balsamów dostępny jest m.in. na https://lacarter.pl/balsamy-do-brody/
Jak wspomnieliśmy nieco wcześniej dobór kosmetyków najlepiej skonsultować z fachowcem.

Kilka słów podsumowania

Pielęgnacja to nie tylko szczotka i kosmetyki. One wpływają na wygląd brody od zewnątrz. Tymczasem, aby mogła ona naprawdę wyglądać za zdrową, należy ją pielęgnować również od wewnątrz. Zdrowa dieta i duża ilość wypijanej wody wpłyną na nią równie korzystnie, jak drogie balsamy do brody.
Jak widać z powyższego tekstu, posiadanie brody wymaga pewnych powtarzalnych zabiegów i odrobiny wiedzy. Na koniec nie możemy zapomnieć o niezwykle ważnej kwestii, jaką jest nasze zdrowie. Jakość stosowanych kosmetyków ma nie duży wpływ, dlatego zwracaj uwagę na skład tego, co wcierasz w twarz. Nasza broda powinna wyglądać dobrze, ale nie za wszelką cenę. Na zdrowiu nie należy oszczędzać, dlatego wybieraj balsamy, olejki znanych marek, które zawierają głównie naturalne składniki. Dobry balsam wart jest swojej ceny.

Post Author: Mirek