Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Czym jest gorilla?

Gorilla to gatunek konopi, który zyskał ogromna popularność na rynku, mimo prawnych zakazów sprzedaży oraz posiadania marihuany w Polsce. Jest to gatunek, który wydziela dużą ilość żywicy, jest łatwy i przyjemny w uprawianiu. Dodatkowo posiada duże ilości i stężenia THC – substancji psychoaktywnej zawartej w roślinach konopi indyjskich.

Uprawy są bardzo łatwe i nie wymagają dużej ilości włożonej pracy i czasu. Zbiory można rozpocząć już po około 2,5 miesiącach od posadzenia, jeżeli dbamy o roślinę w należyty sposób według zasad hodowli. Gorilla to taki rodzaj konopi, który osiąga jedna z największych rozmiarów, jakie można wyhodować z nasion konopi indyjskich. Roślina kwitnie po niespełna dwóch miesiącach hodowania i już wtedy można rozpocząć pierwsze zbiory.

Podczas zbiorów z łodyg nasion gorilla wydobywa się olbrzymia dawka żywicy, która mocno się lepi. Oznacza to, że jest dość dobrze wyposażona we wszelkie substancje, na którym najbardziej zależy konsumentom.

Gatunek bez wymagań

Gorilla to gatunek, który nie ma szczególnych wymagań dotyczących warunków uprawy. Nie trzeba mu również dostarczać ogromnych ilości składników odżywczych i minerałów. Rośnie efektywnie zarówno w naturalnych warunkach, jak i w szklarni czy namiocie, który to służy do upraw i hodowli nasion indoor.

Odmiana gorilla nie ma specjalnych wymagań dotyczących upraw. Nieregularne podlewanie nasion nie wpłynie negatywnie na ich wzrost i rozwój. Jest to roślina łatwa i przyjemna w uprawie, nie ma szczególnych wymagań dotyczących podłoża czy ilości składników odżywczych dostarczanych z ziemi czy z zewnątrz.

Gorilla jest odporna na wahania temperatury oraz skrajnie niskie lub wysokie temperatury. dodatkowo jest bardzo odporna na bakterie i grzyby, których atak potrafi odeprzeć własnymi, naturalnymi siłami.

W uprawie gorilli ogromne znaczenie ma nie ilość pączków, a ich jakość. Plony nie są zbyt obfite, jednak moc i działanie jakie oferują liście rośliny są bezkonkurencyjne. Świadczy o tym wysokie stężenie THC oraz duża ilość żywicy, która sprawia, że przyklejamy się do wszystkiego czego dotkniemy.

Jakie działanie ma gorilla?

Gorilla, dzięki wysokiemu stężeniu THC gwarantuje solidne odprężenie i rozluźnienie mięśni oraz pozbawia organizm wszelkich stresorów. Pomaga to w osiągnięciu euforii, która nadchodzi w kolejnym etapie. Stosując tę odmianę łatwo się wychillować i osiągnąć oczekiwany efekt błogostanu i luźnej atmosfery.

Gorilla posiada cytrusowy smak, który zachęca do konsumpcji nie odrzuca od siebie nawet początkujących palaczy, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia i wiedzy na temat sposobów palenia marihuany. Aromat, który unosi się w powietrzu jest delikatnie leśny z domieszką cytrusów, które odczuwalne są w smaku specyfiku.

Zawartość THC w gatunku gorilla mocno przekracza stężenie 25% dochodząc w niektórych egzemplarzach nawet do 30%. Efekt jej oddziaływania jest bardzo silny i następuje w krótkim czasie od spożycia, dlatego lepiej, żeby osoby z niskim stażem i małym doświadczeniem nie zaczynały swojej przygody właśnie od tego gatunku.

Gorilla niesamowicie uspokaja i wycisza umysł i ciało. Sprawia, że stajemy się długotrwałe rozluźnienie i nie oddziałuje na nas stres oraz napięcia z nim związane. Jest to bardzo istotne przy tak intensywnym trybie życia jaki w dzisiejszym świecie prowadzimy. Dodatkowo warto ograniczyć ilość bodźców jakich dostarczamy sobie każdego dnia do niezbędnego minimum.

Właściwości lecznicze

Nasiona gorilla posiadają swoje właściwości lecznicze również w przypadkach medycznych. Rozluźniają napięcia, dzięki czemu działają przeciwbólowo i nadają się do leczenia bólów chronicznych, które towarzyszą na co dzień wielu ludziom. wiąże się to również z bólami powypadkowymi czy pourazowymi, kiedy ból nie pozwala wrócić do normalnego funkcjonowania.

Działanie rośliny wyrastającej z nasion gorilla jest zdecydowanie silniejsze i bardziej długotrwałe niż porównane z nimi inne odmiany konopi indyjskich. Ważne aby użytkownik był świadom swojej tolerancji na THC i efektów zbyt wysokiego stężenia substancji, ponieważ zbyt duża ilość substancji psychoaktywnej powoduje panikę i stany lękowe.

Post Author: Mirek