Site Loader

Chłodnia to miejsce, w którym przechowuje się głównie artykuły spożywcze, które są krótkotrwałe i bardzo podatne na zepsucie w normalnych warunkach.

Mogą to być owoce, warzywa, ryby, mięso, kosmetyki, leki, kwiaty. Te produkty powinny być przechowywane w optymalnej temperaturze i wilgotności, które są wymagane dla poszczególnych towarów. Prawie wszystkie chłodnie są zaprojektowane w taki sposób, że właściwości te są wstępnie konfigurowane na podstawie tego, co jest przechowywane. Niektóre komory chłodnicze są wykonane w taki sposób, że właściwości te można regulować oddzielnie dla kilku stref, aby przechowywać różne produkty w jednej chłodni.

Nie tylko branża spożywcza korzysta z chłodni

W jaki sposób działa chłodnia?

Chłodnia pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę i środowisko zgodnie ze specyfikacją każdego przechowywanego produktu. Chłodnie są przeznaczone do przechowywania różnych produktów, które wymagają specyficznego otoczenia o niskiej temperaturze. Wiele branż korzysta z usług przechowywania w chłodniach do przechowywania artykułów spożywczych. Rolnictwo, browary, winiarnie, restauracje, punkty gastronomiczne, supermarkety i sklepy spożywcze to tylko niektóre z tych nich.

Niskie temperatury utrzymują rośliny w zdrowiu, przede wszystkim rośliny ozdobne. Kwiaciarnie i firmy zajmujące się kwiatami ozdobnymi szczególnie potrzebują chłodni do przechowywania kwiatów, których łodygi zostały przycięte. Również firmy kosmetyczne przechowują w chłodniach i magazynach wiele produktów. Firmy farmaceutyczne bardzo często wykorzystują chłodnie do przechowywania leków, syropów, zastrzyków, szczepionek. i chronią je przed denaturacją. Niska temperatura zapobiega również zanieczyszczeniu farmaceutyków.

Na stronie https://fruitsmart.pl/przechowywanie-oberzyny/ znajdziesz warunki przechowywania oberżyny. Większość komór chłodniczych ma tryby regulacji temperatury i jest również hermetyczna. Chroni to produkt znajdujący się wewnątrz przed zmianami temperatury, które mogą wystąpić w środowisku. Co więcej, zawartość wilgoci można również regulować za pomocą osuszacza w celu osuszenia otoczenia zgodnie z wymaganiami danego produktu. Przechowywanie w chłodniach jest również ważne dla innych branż, petrochemikalia, a nawet niektóre zaawansowane technologicznie urządzenia elektroniczne wymagają niskich temperatur.

Post Author: Mirek