Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Rządowy program Czyste Powietrze stanowi projekt, ograniczający ilość smogu i innych zanieczyszczeń, przedostających się do środowiska zewnętrznego. W ramach konceptu, ekologiczne piece mają stanowić zamienniki niskiej jakości systemów grzewczych. Warto więc wiedzieć, dlaczego wymiana starego kotła jest dobrym rozwiązaniem.

Ekologiczne piece

Program Czyste Powietrze pozwala na pozyskanie dofinansowania na urządzenie, generujące niewielką ilość zanieczyszczeń. Dotacja obejmuje m.in. kotły kondensacyjne, wykorzystujące gaz do produkcji cieplnej. Odbiorcy programu mogą również złożyć wniosek o uzyskanie środków na zakup pieca olejowego. Wykorzystuje się go zazwyczaj w budynkach, do których nie można doprowadzić gazu ziemnego. Kotły elektryczne stanowią uzupełnienie innych systemów grzewczych. Można je również zainstalować w budynkach, które nie mogą bazować na centralnej produkcji energii cieplnej. Kotły na węgiel lub biomasę wykorzystują odnawialne źródła, wśród których warto wskazać powietrze, wodę lub materiały pozyskiwane z ziemi. Do ich działania nie jest wymagana duża ilość energii elektrycznej. Bardzo często pompy ciepła bazują na instalacji fotowoltaicznej.

Zalety

Wymiana instalacji grzewczej stanowi rozwiązanie, mogące korzystnie wpłynąć na zdrowie i bezpieczeństwo domowników. Nowoczesne piece emitują również małe stężenie zanieczyszczeń do środowiska naturalnego. Systemy ogrzewania zapewniają stały dopływ ciepła niezależnie od pory dnia. Ekologiczne rozwiązania nie wymagają ponadto czasochłonnego uzupełniania paliwa. Nie trzeba ich również codziennie rozpalać, by zapewnić produkcję energii cieplnej. Nowoczesne systemy nie pozostawiają popiołu ani pyłu. Dzięki nim można ograniczyć ilość zanieczyszczeń, gromadzących się w danym pomieszczeniu. Systemy wykluczają ryzyko ewentualnego zaczadzenia lub pożaru. Dzięki dezinstalacji pieców węglowych można zyskać dodatkową przestrzeń. Systemy pozwalają także na swobodną regulację temperatury.

Chcąc ograniczyć ilość zanieczyszczeń, przedostających się do środowiska naturalnego, warto pomyśleć o zakupie pieca zasilanego ekologicznym paliwem dostępnym na stronie internetowej https://sobianek.pl/kategoria-produktu/ekogroszek/.

Post Author: Mirek