Site Loader

Siedziba firmy jest również jej wizytówką, warto więc zaaranżować wnętrze takiego biura w sposób nieszablonowy. Duże możliwości aranżacyjne dają gabinety zlokalizowane w zabytkowych kamienicach. Zatem jak je urządzić, aby były eleganckie, a jednocześnie funkcjonalne? Podpowiadamy.

Zabytkowe meble gabinetowe w kamienicy

Zabytkowe meble gabinetowe to często antyki (zobacz na antiquebeauty.eu) po profesjonalnej renowacji, które nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Są to zwykle duże, masywne i bardzo ozdobne meble gabinetowe, które nie tylko pięknie wyglądają, ale również są bardzo funkcjonalne. Antyczne biurka posiadają liczne szufladki i schowki, które ułatwią segregowanie firmowych dokumentów, a ozdobne fotele antyczne nadadzą wnętrzu ekstrawagancji i finezji. Ponadto ekskluzywne meble zabytkowe zwykle zajmują dość sporo miejsca, dzięki czemu idealnie wypełnią wnętrza wysokich i przestronnych pokoi w kamienicach. A w jakim stylu urządzić taki gabinet z antykami? Poniżej przedstawiamy nasze dwie propozycje.

Stare meble w eklektycznym gabinecie to rozwiązanie dla osób, które mimo zabytkowego charakteru takiego wnętrza chcą wnieść do niego trochę świeżości. Antyki to bardzo często ciemne, masywne meble, warto więc zestawić je z kontrastującymi jasnymi ścianami czy panelami podłogowymi. Istotną rolę będą odgrywać tam również dodatki, stare meble po renowacji warto nieco ożywić kwiatami w prostych (np. betonowych) donicach.

Meble zabytkowe to również pomysł na urządzenie gabinetu w stylu kolonialnym, który zwykle utrzymany jest w dość ciemnej kolorystyce, jednak można sobie na to pozwolić dzięki dużym oknom w kamienicy, które wpuszczą do wnętrza wystarczającą ilość światła. Taki gabinet musi być wyposażony w masywne, antyczne biurko, wygodny skórzany fotel, zabytkowe biblioteczki i dodatki takie jak dywany, mapy ścienne czy zegary.

Biuro w kamienicy – styl industrialny

Właściciele gabinetów zlokalizowanych w kamienicy bardzo często decydują się również na styl industrialny, który można stosunkowo łatwo i tanio osiągnąć w takim pomieszczeniu. Najczęściej decydują się oni na zostawienie surowych ścian lub tylko delikatnie je odświeżają. W takich gabinetach króluje cegła, drewno i metalowe konstrukcje, najczęściej w czarnym kolorze. W industrialnych biurach nie ma miejsca na zbędne dodatki, często jedynymi dekoracjami są tam rośliny doniczkowe. Takie wnętrze również może wyglądać elegancko, szczególnie jeśli duże okna udekorujesz prostą, biała firanką lub zasłonami.

Nowoczesny, elegancki gabinet w kamienicy

Warto jednak pamiętać, że posiadając biuro w kamienicy wcale nie musimy dopasowywać jego wnętrza do zabytkowego charakteru budynku. Dobrym pomysłem będzie również nowoczesny gabinet w białym kolorze, utrzymany w stylu minimalistycznym. W tym przypadku warto postawić na proste meble biurowe bez zdobień, z kolei elegancji mogą nadać tam dodatki, takie jak niebanalne lampy czy dywaniki. Przytulności dodadzą też tapicerowane meble wypoczynkowe, takie jak wygodna sofa dla kontrahentów.

Post Author: Mirek