Site Loader

 

Wysokiej jakości fotel masujący jest niezwykle przydatnym elementem wyposażenia każdego mieszkania lub domu. Pozwala na głęboki relaks po ciężkim dniu pracy. Szeroki wybór foteli masujących sprawia jednak, że decyzja o zakupie konkretnego modelu może nie być łatwa. W jaki sposób więc wybrać odpowiedni fotel do masowania? Podpowiadamy w poniższym tekście.

  1. Na co zwrócić uwagę, kupując fotel masujący?
  2. Fotel dopasowany do wzrostu i wagi

 

Na co zwrócić uwagę, kupując fotel masujący?

Odpowiedni fotel masujący to taki, który jest dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Przede wszystkim więc warto postawić sobie pytanie, kto będzie z niego korzystał i w jakim celu. Najczęstszym wyborem jest zakup fotela do domu. W zależności jednak od konkretnego rodzaju i modelu urządzenia, można zdecydować się na wersję pozwalającą na relaks, poprawiającą samopoczucie, a także pozwalającą zadbać o kondycję czy też zniwelować dolegliwości i problemy związane np. z kręgosłupem lub kończynami. Dobrej klasy fotel nie tylko masuje i relaksuje, ale pozwala również niwelować napięcie mięśniowe oraz odstresowywać. Należy jednak mieć na uwadze, że w przypadku poważniejszych problemów zdrowotnych, przed zakupem konkretnego urządzenia dobrze jest skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Poza głównymi zadaniami, które ma spełnić fotel, dobrze jest też zwrócić uwagę na siłę nacisku (masażu). W zależności od modelu, niektóre fotele masują bowiem z niższą, a inne większą siłą nacisku. Dobrze jest mieć na uwadze, że osoby starsze oraz młodzież powinny raczej decydować się na masaże delikatniejsze. Z kolei w przypadku użytkowników czynnie uprawiających sport, wykonujących pracę siedzącą lub fizyczną, konieczny będzie zazwyczaj masaż silniejszy.

Fotel dopasowany do wzrostu i wagi

Decydując się na zakup fotela, dobrze jest też sprawdzić, czy jego rozmiar będzie pasował do wzrostu i wagi użytkownika. Uznaje się, że osoby o wzroście powyżej 150-155 centymetrów mogą bezproblemowo korzystać z właściwie wszystkich rodzajów foteli. Z kolei w przypadku osób bardzo wysokich, mierzących ponad 190 cm, może już być trudniej. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na wersje specjalnie dostosowane do osób bardzo wysokich.

Podobnie przedstawia się kwestia wagi. W przypadku osób tęższych, dobrze jest upewnić się, jaki maksymalny ciężar utrzyma dany fotel. Zazwyczaj znakomita większość foteli jest testowana przy obciążeniach wynoszących do 150 kilogramów, co pozwala mieć pewność, że fotel z powodzeniem sprawdzi się jako siedzisko dla osób o większej wadze.

 

undefined

Post Author: Mirek