Site Loader

Wiele osób kupuje kota, ponieważ kocięta są takie urocze.

Potem, kiedy zabierają kota do domu, nie są pewni, co robić. Nie zawsze są tak wyraziste jak psy, więc koty mogą być czasem zagadkowe. Oto kilka sposobów na uszczęśliwienie kota.Pamiętaj, aby Twój kot został wykastrowany lub wykastrowany przed ukończeniem sześciu miesięcy. Wysterylizowany lub wykastrowany kot jest bardziej satysfakcjonującym zwierzakiem, ponieważ jest spokojniejszy, cichszy i chętniej zostaje w domu. Wykastrowane samce kotów nie spryskują moczu w celu oznaczenia swojego terytorium. To zdecydowanie plus, jeśli chodzi o posiadanie kota.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Co tydzień sprawdzaj kota pod kątem kleszczy i pcheł. Jeśli Twój kot ma pchły, istnieje duża szansa, że ​​Ty również masz pchły w swoim domu. Aby pozbyć się problemu, możesz potrzebować kilku bomb pcheł lub sprayów do kontroli pomieszczeń, a także leczenia kota. Jeśli nie wiesz, jakich produktów użyć do zwalczania kleszczy i pcheł, porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby uzyskać kilka bezpiecznych opcji.Świetną zabawką dla Twojego kota jest wskaźnik laserowy. Koty uwielbiają ścigać laser i próbować go złapać. Pomoże Ci to dać kotu trochę ruchu, podczas gdy Twój kot będzie się jednocześnie dobrze bawił. Pomoże również dopracować ich umiejętności łowieckie.Często zajmuj się kociakiem. Rodziny kotów muszą znać te informacje

Im dłużej Twój kot jest traktowany jako kociak, tym chętniej zaakceptuje bycie traktowanym, gdy dorośnie, zwłaszcza wokół łap.

Jest to ważne, ponieważ wszystkie koty będą musiały od czasu do czasu odwiedzać weterynarza, a proces ten jest znacznie łatwiejszy i mniej stresujący, jeśli kot jest przyzwyczajony do obsługi. Ułatwi również pielęgnację i przycinanie paznokci.Koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ale ich kuwety mogą być nieestetyczne i pachnieć. Jeśli nie możesz znieść widoku swojej kuwety, to czas na zakupy. Na rynku istnieje wiele różnych stylów kuwet. Niektóre są nawet zamaskowane jako sztuczne rośliny doniczkowe. Nie tylko lepiej wygląda, ale także kontroluje zapach.Czy jesteś właścicielem psa i kota? Większość psów nie zawaha się przed przeżuciem karmy Twojego kota. Dlatego miska na karmę Twojego kota powinna być umieszczona wysoko, poza zasięgiem Twojego psa. Zapobiegnie to walce o wodę, gdy naczynia są puste.Koty mają naturalny instynkt polowania na małą zdobycz. Czasami może to stanowić problem, jeśli masz w domu inne małe zwierzęta. Upewnij się, że klatki dla ptaków zwisają z sufitu. Jeśli masz myszoskoczka lub chomika, upewnij się, że ich klatki są zabezpieczone i wysoko poza zasięgiem Twoich kotów.Nigdy nie próbuj uczyć kota korzystania z kuwety. Jest to dla nich naturalne i nie trzeba się tego uczyć. Nie jest dobrym pomysłem wcieranie łap kota w ściółkę. Niektórzy myślą, że to jest sposób na trening. Nie jest.Po przeczytaniu tego artykułu prawdopodobnie będziesz lepiej dbać o swojego kota. Wypróbuj każdą wskazówkę, aby zobaczyć, na co Twój kot najlepiej reaguje. Zawsze możesz dowiedzieć się więcej, więc upewnij się, że ciągle uczysz się o kotach, aby Twój zawsze czuł się pod opieką.

Post Author: Mirek