Site Loader

Jeśli myślisz o budowie hali przemysłowej „pod klucz”, czyli gotowej do użytkowania, to dobrze trafiłeś! Przeglądając oferty dostępne na rynku, w Twojej głowie zapewne pojawia się wiele pytań i wątpliwości na temat tego, jakimi cechami powinna charakteryzować się funkcjonalna hala przemysłowa. Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, decydując się na budowę hali przemysłowej dla swojego biznesu.

Różne rodzaje hal

Na początku warto odpowiedzieć sobie na prozaiczne pytanie – czym w ogóle jest hala przemysłowa? Hala to przestronne pomieszczenie lub budynek o podziale nawowym (zwykle jednokondygnacyjna). Hale mogą pełnić różne funkcje, a do ich najpopularniejszych rodzajów należy właśnie hala przemysłowa (fabryczna). Inne to hale namiotowe, widowiskowo-sportowe, handlowe i targowe.

Obiektem naszego zainteresowania jest hala przemysłowa, czyli taka, która przeznaczona jest na cele produkcyjne czy magazynowe. Taki budynek jest stawiany jako konstrukcja szkieletowa o jednej lub wielu nawach. W hali przemysłowej znajdują się pomieszczenia związane z organizacją pracy, takie jak biura, szatnie czy toalety. Zwykle umieszcza się je wewnątrz hali – na antresoli lub pod nią – lub w przybudówce.

Termin „pod klucz” jest ściśle związany z branżą nieruchomości, wykańczaniem mieszkania czy budową domu. Dom lub mieszkanie wykończone pod klucz to nic innego jak budynek czy pomieszczenie gotowe do zamieszkania. W przypadku hali przemysłowej ten termin też jak najbardziej jest wskazany. Wykończenie pod klucz oznacza, że gotowa hala jest zgodna ze wszystkimi naszymi potrzebami i gotowa do rozpoczęcia w niej pracy.

Hale przemysłowa pod klucz – na co zwrócić uwagę?

Kiedy wiesz już, że to właśnie hala przemysłowa jest tym budynkiem, który najbardziej odpowiada profilowi Twojego biznesu, przyszedł czas na odpowiedź na pytanie: na co zwrócić uwagę przy decyzji o budowie hali pod klucz?

Przede wszystkim zastanów się nad wyborem wykonawcy, który zajmie się realizacją obiektu w sposób kompleksowy – od projektu, przez dobór odpowiednich materiałów, aż do wznoszenia hali. Pamiętaj, że pierwszy kontakt z wykonawcą jest bardzo ważny, ponieważ przyjmujący zlecenie musi dokładnie wiedzieć, o jaki rodzaj hali Ci chodzi i do czego będzie ona wykorzystywana. Dzięki temu będzie mógł zaproponować najlepsze rozwiązania, oparte na doświadczeniu i praktyce.

Realizacja zlecenia powinna odbywać się przy użyciu materiałów najwyższej jakości oraz na podstawie najnowszych rozwiązań technologicznych.

Kolejną kwestią jest cena. Warto zrobić rozeznanie rynkowe, ponieważ wycena budowy to zawsze indywidualna kwestia. Z pewnością budowa hali to o wiele tańsza inwestycja niż stawianie obiektu murowanego czy żelbetowego. Dlatego hale przemysłowe są one o wiele lepszym rozwiązaniem, jeżeli Twój budżet jest ograniczony.

Kolejny ważny aspekt to czas – plusem budowy hal przemysłowych jest fakt, że powstają one sprawnie i szybko. Im dłużej trwa budowa, tym koszty są wyższe. Dokładnie doprecyzuj z firmą wykonawczą, w jakim terminie może ona zrealizować Twoje zlecenie.

Jeśli szukasz wykonawcy nowoczesnych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb hal przemysłowych, zapoznaj się z ofertą: hale przemysłowe pod klucz – oferta Building4you.

Źródło zdjęć: freepik.com

Post Author: Mirek