Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Hantle regulowane jest to sprzęt sportowy składający się z gryfów krótkich do hantli, obciążenia oraz zacisków, które utrzymują owe obciążenie w miejscu. Wykorzystywane one są najczęściej w treningu siłowym, ale mogą także być używane w treningach fitnessowych. Hantle regulowane jak sama nazwa wskazuje pozwalają na regulację ich wagi poprzez odjęcie lub dodanie obciążenia na gryfie. W ten sposób możemy kontrolować ciężkość naszych treningów oraz dostosować hantle pod aktualnie wykonywany trening.
Najpopularniejszym podziałem hantli regulowanych jest ich podział na materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Możemy wyróżnić trzy najczęściej spotykane rodzaje:
– hantle żeliwne,
– hantle bitumiczne,
– hantle stalowe.

Regulowane hantle to świetny wybór dla przedstawicieli domowych siłowni, którzy nie chcą posiadać rzędu hantli stałych, które zajmują bardzo dużo miejsca. Ten typ sprzętu sportowego jest kompaktowy, posiada takżę niższą cenę przez co jest tak bardzo ceniony na rynku wyposażenia siłownii. https://sport-blast.pl/hantle-regulowane

Hantle regulowane w treningu domowym

Zestaw hantli regulowanych składa się z dwóch gryfów krótkich (mogą one występować w różnych długościach), obciążenia (żeliwnego, bitumicznego, stalowego lub innego) oraz zacisków (sprężynowych lub śrubowych). Ten sprzęt sportowy wykorzystywany jest bardzo często w zaciszu domowych siłowni ze względu na swoją poręczność, kompaktowe wymiary oraz świetny wygląd. Hantle regulowane mogą być używane na profesjonalnych siłowniach, na tych domowych, ale także podczas wizyty u fizjoterapeuty. Regulowane hantle są bardzo cenione wśród użytkowników, którzy postanowili zbudować swoją domową siłownię. Jako, że ich trening jest zazwyczaj ograniczony ilością miejsca, zmuszeni są oni do maksymalizacji wyników przy wykorzystaniu mniejszej ilości sprzętu. Na ratunek w takiej sytuacji przychodzą właśnie hantle regulowane. Sprzęt ten pozwala na regulację obciążenia na gryfie, dzięki czemu trening domowy może zostać wykonany przy użyciu tylko jednego zestawu hantli.

Zestaw hantli regulowanych czy hantla regulowana – co wybrać ?

Wiele osób, które budują i wyposażają swoją domową siłownię w sprzęty sportowe zastanawia się czy zaopatrzyć się w zestaw hantli regulowanych czy tylko w jedną hantlę regulowaną. Jeżeli myślimy o treningu na poważnie i mamy zamiar wykonywać ćwiczenia kilka razy w tygodniu w celu stałego progresu siłowego najlepiej jest zainteresować się zestawem hantli regulowanych, który składa się z dwóch sztuk tego sprzętu. Pozwoli to na naprzemienny trening na przykład obu rąk, zamiast przekładania sprzętu z jednej ręki do drugiej. Zmniejszy to okres pomiędzy seriami, zwiększy komfort oraz bezpieczeństwo. Zapewni także możliwość szybszej podmiany hantli w przypadku dropsetów. Oznacza to, że jedna hantla będzie posiadała więcej obciążenia nałożonego, druga mniej. Zaczynając trening z cięższą hantlą, będziemy mogli zejść niżej z ciężarem poprzez szybką podmianę hantli. Nie będzie konieczności odkręcania zacisków śrubowych i zmiany obciążenia.

Ćwiczenia z hantlami regulowanymi

Hantle regulowane pozwalają na trening całego ciała zarówno w
ćwiczeniach siłowych jak i fitness. Regulacja wagi pozwala na dobranie odpowiedniego ciężaru do wybranego
ćwiczenia. Główne partie mięśniowe jakie możemy
ćwiczyć przy użyciu hantla regulowanego to:
– biceps,
– triceps,
– barki.
Dodatkowo jesteśmy w stanie przy użyciu tych samych hantli wykonać trening innych partii mięśniowych takich jak:
– plecy,
– brzuch,
– nogi.

Przykładowym
ćwiczeniem na mięśnie pleców może być wyrzut hantli w bok, aby wykonać to
ćwiczenie ustaw się w lekki rozkroku z ugiętymi kolanami. Twoje plecy powinny być całe czas proste z pochyleniem do przodu. Chwyć hantle oburącz i wyprostuj ręce w kierunku podłogi tak by zwisały na linii barków. Dokonaj wyrzutu rąk z hantlami na boki do momentu, aż będą na równej linii z barkami. Zatrzymaj się w tym miejscu na chwilę po czym wróć do pozycji wyjściowej.

Post Author: Mirek