Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Meble tapicerowane najczęściej goszczą w naszych domach. To fotele, sofy i kanapy, których użytkujemy często i intensywnie. Taki sposób eksploatacji ma znaczenie dla zachowania trwałości mebli tapicerowanych.

Aby tak wykonane meble każdego dnia służyły domownikom, a do tego nie traciły na swojej estetyce, należy o nie właściwie dbać. Mowa o prawidłowej pielęgnacji, w tym czyszczeniu. Co trzeba robić, a czego unikać czyszcząc meble tapicerowane?

Regularne odkurzanie

Meble tapicerowane muszą być regularnie odkurzane. Wystarczy do tego tradycyjny odkurzacz ustawiony na niską siłę ssania. Na powierzchni mebli gromadzą się bowiem kurz i inne zanieczyszczenia, które pozostawione wnikają w głąb tapicerki i osłabiają włókna.

Wszelkiego rodzaju plamy, które pojawiają się na meblach, należy od razu usunąć. Szczególnie, jeśli są to plamy z wina, kawy czy herbaty, czyli produktów, które pozostawione na tapicerce przez dłuższy czas, stają się bardzo trudne, a nawet niemożliwe do usunięcia.

Profesjonalne środki czyszczące

Innych zabiegów wymagają meble, które posiadają materiały pokryte wodoodpornymi czy plamoodpornymi środkami, a odmienne, które nie mają tak zabezpieczonej powierzchni. Do czyszczenia tego typu mebli należy wykorzystać profesjonalne środki czyszczące. Przy dużych i poważnych zabrudzeniach warto zaś skorzystać z fachowej pomocy firmy zajmującej się czyszczeniem mebli. Taką ofertę można znaleźć na stronie CzyszczenieNaZawolanie.pl.

Korzystając z usług sprawdzonej firmy można liczyć na sprawnie i bezpiecznie dla mebli wykonane czyszczenie. Jeśli zaś stawiamy na samodzielną pielęgnację z użyciem profesjonalnych środków czyszczących, musimy trzymać się załączonej instrukcji użycia. Należy wybierać produkty do czyszczenia zgodnie z materiałem, z jakiego są wykonane. Ponadto warto najpierw przetestować środek na małej powierzchni, dla pewności, czy nie pozostaną niepożądane ślady.

Tego nie wolno robić!

Jest kilka rzeczy, których absolutnie nie wolno robić w przypadku pielęgnacji mebli tapicerowanych. Popełnione błędy mogą bowiem kosztować uszkodzenia, z którymi nie poradzi sobie żaden środek. O co chodzi?

Należy pamiętać, że żadna tapicerka meblowa nie lubi nadmiaru wilgoci. Przemoczona zbyt długo schnie, a wilgoć, która wchłonęła się w głąb mebli niszczy włókna. Nie można również czyścić mebli tapicerowanych środkami, które są przeznaczone do innych powierzchni.

I co najważniejsze, dużym błędem jest brak podejmowania jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych. Zakurzona i coraz bardziej zabrudzona tapicerka traci na swojej trwałości, właściwościach i estetyce.

O czym jeszcze warto pamiętać? O tym, aby mebli nie narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, a także nie siadać nieustannie tylko w jednym miejscu.

Tylko albo aż tyle potrzeba, by właściwie zadbać o tapicerkę meblową. Czynności te należy wykonywać regularnie, ale nie codziennie, dlatego z powodzeniem można znaleźć czas, by pielęgnować ulubione meble.

Post Author: Mirek