Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Wielu właścicieli domów szuka sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni planując budowę klatki schodowej.

Obecnie mamy do wyboru wiele rozwiązań, które mogą pomóc zaoszczędzić miejsce w domu ze schodami. Doświadczony producent może zaproponować wiele typów i projektów klatek schodowych, które nie zajmują wiele miejsca w domu.

Jak dobrać projekt schodów w mniejszych pomieszczeniach

Modele klatek schodowych do małych przestrzeni

Schody są niezbędne w nieruchomościach wielopiętrowych, ale mogą zajmować dużo miejsca. Jednak dzięki sprytnym projektom możesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, jednocześnie korzystając ze stylowych, funkcjonalnych schodów. Klatki schodowe w kształcie litery L mają podobną formę do schodów prostych, ale z dodatkowym zagięciem w części schodów, które tworzy punkt przejściowy. Mały podest znajduje się zwykle w ćwierć lub połowie drogi po schodach, może stworzyć ładny punkt załamania, który sprawi, że schody będą wygodne w użyciu, szczególnie dla osób z trudnościami w poruszaniu się.

Konstrukcja schodów w kształcie litery L sprawia, że doskonale nadają się do oszczędzania miejsca. Dobrze sprawdzają się w rogu pomieszczenia, poza zasięgiem wzroku i zajmują znacznie mniej miejsca niż typowe proste schody. Schody zabiegowe mają podobną konstrukcję do schodów w kształcie litery L, ale zamiast płaskiego podestu zawierają zakręt w stopniach na przejściu narożnym. Tworzy to intrygującą cechę, która może stworzyć jeszcze więcej miejsca ze względu na brak podestu. Jednak podest może być świetnym miejscem na dodanie mebli lub wyposażenia do przechowywania, których nie można mieć na schodach krętych.

Obecnie wielu właścicieli nieruchomości wybiera http://schodydrewniane.clug.pl/, które mogą być proste lub zakrzywione. Być może najbardziej oszczędzająca miejsce konstrukcja schodów ze wszystkich, spiralne schody zapewniają świetne rozwiązanie oszczędzające miejsce. Schody biegną po spiralnym łuku, który owija się wokół centralnego słupa. Do instalacji takich schodów potrzeba minimalnej przestrzeni, często spotyka się je w nowoczesnych nieruchomościach mieszkalnych oraz komercyjnych.

Post Author: Mirek