Site Loader

Ten lekki, ekologiczny gryzak został w całości wykonany z drewna klonowego. Produkt jest wolny od wszelkich toksycznych substancji i nie ma drzazg. W dodatku jego kształt sprawia, że dziecko z łatwością może go trzymać w dłoni.

Bezpieczny gryzak z drewna klonowego

Plastikowe gryzaki to produkty, do których niektórzy rodzice podchodzą z rezerwą. Czym je jednak zastąpić, gdy dziecko ząbkuje i trzeba pomóc mu zmniejszyć ból i swędzenie dziąseł? Drewniany gryzak klonowy nie naraża malucha na kontakt ze szkodliwymi substancjami, takimi jak ftalany czy BPA, w dodatku na jego powierzchni nie mnożą się bakterie. Lite drewno klonowe jest średniej miękkości, dlatego doskonale nadaje się do wyrobu gryzaków. Zachętą do używania przedmiotu jest także jego poręczny, ergonomiczny kształt nawiązujący do loga Mulinek. Dzięki swojej formie gryzak ma dodatkową zaletę. Pomaga maluchowi w nauce chwytania.

Materiał: 100% drewno klonowe, niebarwione, które nie posiada ftalanów, BPA, metali ciężkich, PVC oraz innych niebezpiecznych substancji.

Jak czyścić:

  1. przecierać wilgotną szmatką
  1. pozwolić wyschnąć w czystym, suchym i przewiewnym miejscu
  1. w razie potrzeby przemyć delikatnym detergentem dedykowanym dla dzieci
  1. nie narażając gryzaka na długi kontakt z wodą

Impregnacja: w razie potrzeby lub lekkiego przesuszenia drewna można stosować naturalny impregnat w postaci kilku kropel oleju jadalnego (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

Zabronione:

 • gotowanie
 • polewanie gorącą wodą
 • moczenie w wodzie
 • mrożenie
 • podgrzewanie i sterylizacja w kuchence mikrofalowej

Warto też docenić to, że prezentowany gryzak drewniany klonowy nie pęcznieje i nie puchnie pod wpływem śliny dziecka. Dlatego jego powierzchnia pozostaje gładka i nie pojawiają się na niej niebezpieczne drzazgi. Każdy gryzak jest wykonywany ręcznie, z najwyższą starannością i dbałością o to, by produkt wyróżniał się najwyższą jakością.

sklep internetowy Mulinek.pl

sklep internetowy Mulinek.pl

facebook: https://www.facebook.com/MulinekOfficial/
instagram: https://www.instagram.com/mulinek_pl/

Post Author: Mirek