Site Loader

W dzisiejszych czasach coś tak prostego, jak wybór kremu przeciwsłonecznego z filtrem, może być dość skomplikowane.

Jest zbyt wiele sprzecznych informacji. Wiele osób nie zna różnicy między fizycznym filtrem przeciwsłonecznym a chemicznym filtrem przeciwsłonecznym. To ważne rozróżnienie, którego należy się nauczyć, ponieważ filtry przeciwsłoneczne są najczęściej zalecanym produktem zapobiegającym uszkodzeniom i starzeniu się skóry oraz nowotworom.

Jak wybrać dobry preparat przeciwsłoneczny

Jaki filtr powinien mieć codzienny krem przeciwsłoneczny

Fizyczne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują naturalne minerały zmielone na drobny proszek, tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które odbijają promienie słoneczne. Minerały działają jak lustra, odbijając zarówno promienie UVA, jak i UVB. Ponieważ ten rodzaj ochrony przeciwsłonecznej utrzymuje się na powierzchni skóry, ma niski wskaźnik podrażnień i reakcji alergicznych. I w przeciwieństwie do chemicznych filtrów przeciwsłonecznych, fizyczne filtry przeciwsłoneczne działają natychmiast po ich nałożeniu. Występują w różnych poziomach SPF i mogą być wodoodporne.

Składniki w chemicznych filtrach przeciwsłonecznych absorbują promieniowanie UV poprzez swoje wiązania chemiczne. Ponieważ wiązania absorbują promieniowanie UV, składniki kremu przeciwsłonecznego powoli rozkładają się. Ważne jest, aby często ponownie nakładać chemiczne filtry przeciwsłoneczne. Aby produkt zapewniał szerokie spektrum pokrycia, łączy się wiele składników, w niektórych formułach stosuje się również tlenek cynku lub dwutlenek tytanu. Należy taki preparat nakładać 20 minut przed ekspozycją na słońce, aby zadziałał.

Poszukaj preparatów z filtrem co najmniej SPF 30, który blokuje 97% promieni UV, ale także szukaj w składzie tlenku cynku, aby zapewnić ochronę przed światłem UVA i lepszą ogólną ochronę, zajrzyj na stronę https://novaclear.eu/produkty-urban-sunblock/. Przeciwutleniacze działają w połączeniu z mineralnymi filtrami przeciwsłonecznymi, aby naprawić wszelkie uszkodzenia spowodowane promieniami UV, które przedostają się przez filtr przeciwsłoneczny. Wybierając krem przeciwsłoneczny, warto zwrócić uwagę na pewne cechy, aby wybrać produkt, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom, zarówno pod względem ochrony, jak i łatwości użytkowania.

Post Author: Mirek