Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga odpowiedniego rozplanowania, by pociecha mogła w komfortowy sposób odpoczywać, uczyć się i bawić. Wiele zależy też od tego, w jakim wieku jest dziecko. Inaczej będzie wyglądał pokój przedszkolaka, a inaczej nastolatka. Jak więc zaaranżować pokój dziecięcy?

Wybór mebli do pokoju dziecięcego

Meble w pokoju dziecięcym są najważniejsze. Powinny nie tylko w ciekawy sposób uzupełniać aranżację, ale też być funkcjonalne, by korzystanie z nich nie sprawiało pociechom trudności. Należy szczególną uwagę zwrócić na bezpieczeństwo mebli, by nie zagrażały one dzieciom. Powinny być w odpowiedni sposób wykończone, zaokrąglone, żeby nie miały kantów, ani innych wystających elementów. Jakie meble wybrać do pokoju dziecka podpowiada https://gotme.pl, dobrze jest sięgać po takie modele, które rosną razem z dziećmi. Sprawdzają się również meble modułowe, których elementy można dowolnie dobierać według potrzeb i wieku dziecka.

Oświetlenie w pokoju dziecięcym

Oświetlenie w pokoju dziecka ma kluczowe znaczenie. Dotyczy to szczególnie pociech, które się uczą. Nie wystarczy zamontować jedynie głównego światła, czyli lampy na środku sufitu. Trzeba jeszcze zadbać o dodatkowe kinkiety czy lampki. Na pewno nie może zabraknąć ich w strefie przeznaczonej do nauki. W przypadku małych dzieci montuje się też lampki nocne w pobliżu łóżka.

Podłoga w pokoju dziecka

W przypadku podłogi w pokoju dziecięcym możliwe do zastosowania są różne rozwiązania. Mogą to być panele podłogowe, te dobrze się prezentują, są stosunkowo tanie, łatwo je zamontować. Niestety mogą być one śliskie, chyba że są pokryte specjalną warstwą, która ma to neutralizować. Wówczas warto pomyśleć o dywanie na panele, szczególnie w okolicy łóżka i miejsca do zabawy. W pokojach dziecięcych dużą popularnością cieszą się też wykładziny dywanowe. Te są miękkie, łatwe w utrzymaniu czystości, w dodatku wiele jest wersji kolorystycznych takich wykładzin, przez co łatwo dopasować je do aranżacji pokojów dziecięcych.

Kolorystyka w pokoju dziecka

Kolorystyka w dziecięcym pokoju zależy od tego, w jakim stylu ma być on urządzony. Odchodzi się już od stereotypowego projektowania dziecięcej przestrzeni, że u dziewczynek dominuje kolor różowy, a u chłopców niebieski. Często za to pojawiają się szarości. Te jednak przełamywane są innymi, pastelowymi akcentami. Takie barwy świetnie prezentują się w dziecięcych pokojach bez względu na płeć. Niektórzy nawet decydują się na urządzanie w konkretnym stylu, np. skandynawskim czy glamour.

Dekoracje w pokoju dziecięcym

W pokoju dziecka nie może zabraknąć dekoracji. Warto zadbać o to, by na ścianach pojawiły się też półki, na których będą mogły stanąć książki, zdjęcia czy zabawki. W pokojach starszych dzieci dobrze wyglądają nowoczesne meblościanki, na których też można postawić swoje ulubione rzeczy. Przydatne są też regały, szczególnie kiedy nasza pociecha uwielbia czytać.

Post Author: Mirek