Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Ściany w kuchni powinny być odporne na wilgoć, a przy tym eleganckie i stylowe. Zatem na jaki materiał warto się zdecydować? Co wybrać na ścianę do kuchni i jak udekorować te wnętrze?

Co na ścianę w kuchni?

Urządzając kuchnię, należy wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność tego pomieszczenia. Dlatego niezwykle ważny jest materiał, jaki zastosujesz na ścianie w kuchni. Powinien być on trwały, odporny na wilgoć, a przy tym łatwy do utrzymania w czystości. Pomysły na ścianę w kuchni sprawdź na wnetrzeistyl.pl, gdzie znajdziesz opis poszczególnych materiałów. Do najpopularniejszych rozwiązań należą płytki na ścianę oraz panele szklane do kuchni, które bez problemu wyczyścisz. Panele szklane dodadzą też wnętrzu wyjątkowego charakteru, w szczególności sprawdzą się w nowoczesnych, minimalistycznych kuchniach. Ciekawym materiałem, który można zastosować nad kuchennym blatem jest również kamień. Ten jednak okaże się dość kosztowny.

Jaka ściana w małej kuchni?

Wybór materiału, jaki zastosujesz na ścianie w kuchni, powinien zależeć również od wielkości tego pomieszczenia. W małych kuchniach dobrze sprawdzą się duże, błyszczące płytki – im większe, tym lepiej. Zaletą takich pomieszczeń jest fakt, że można się tu zdecydować nawet na dość drogą glazurę, bo i tak zużyjesz jej niewiele, więc nie poniesiesz ogromnych kosztów, jak w przypadku dużej kuchni. Niezwykle istotny jest również wzór i kolor takich płytek, najlepiej zdecydować się na gładkie modele w jasnych kolorach. W małej kuchni sprawdzą się biele i bardzo delikatne, pastelowe odcienie.

Dobrym pomysłem będzie też jasna farba lub wspomniane już panele szklane. Jednak w tym drugim przypadku staraj się unikać skomplikowanych wzorów. Wybieraj raczej proste i niezbyt wzorzyste modele, w przeciwnym razie jeszcze bardziej zmniejszą one optycznie przestrzeń.

Pomysły na ścianę w aneksie kuchennym

Szkło do kuchni to dobry pomysł również w aneksie, szczególnie jeśli połączony jest on z nowoczesnym salonem. Urządzając ścianę w aneksie kuchennym, masz tak naprawdę dwie możliwości: możesz zaaranżować ją podobnie, jak ściany w salonie lub całkowicie przełamać styl tego pomieszczenia. Decydując się na odmienną aranżację aneksu kuchennego, wydzielisz strefę wypoczynkową od tej kuchennej, tworząc tak naprawdę dwa odrębne pomieszczenia.

Dodatki na ścianę w kuchni

Kuchnia, jak każde inne pomieszczenie w domu, powinna być również przytulna, dlatego musisz zadbać o odpowiednie dodatki. Jeśli znajduje się w niej okno, udekoruj je stylową firanką lub eleganckimi roletami (w przypadku nowoczesnej kuchni). Świetnym dodatkiem okażą się również kwiaty. Nie martw się, jeśli nie masz do nich ręki… W kuchni zwykle jest wilgotno, a to idealny klimat dla większości roślin, wystarczy zapewnić im choć minimalny dostęp do światła. Pnące rośliny możesz również posadzić w doniczkach ściennych w pobliżu okna.

Na ścianie w kuchni warto również zamontować tablicę, na której będziesz zapisywać wiadomości dla pozostałych domowników. Na przykład, gdy jakiś produkt w kuchni się skończy, a sam nie zdążysz go kupić.

Post Author: Mirek