Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Zaletą izolacji z natryskiwanej pianki poliuretanowej jest jej łatwa aplikacja na poddaszu i w innych trudno dostępnych miejscach.

Materiał doskonale dopasowuje się do powierzchni skośnych i w nietypowych kształtach. Dzięki swojej ekspansji wnika w najmniejsze szczeliny, zapobiegając tworzeniu się mostków termicznych. W przypadku skośnych sufitów i ciasnych przestrzeni najlepiej wybrać jako izolację piankę poliuretanową.

Jest wiele korzyści wynikających z montażu izolacji w budynkach

Szybka instalacja ocieplenia z pianki natryskowej

Pianka poliuretanowa zarówno o otwartych, jak i zamkniętych komórkach, posiada niski współczynnik przenikania ciepła, co czyni ją jednym z najlepszych materiałów termoizolacyjnych do zastosowania w budynkach mieszkalnych, komercyjnych czy gospodarczych. Materiał jest bardzo przyczepny do podłoża, odporny na uszkodzenia i niezwykle lekki, nie obciąża zatem konstrukcji budynku. Ponadto izolacja piankowa jest w pełni bezpieczna dla alergików i zwierząt domowych, nie tworzy kurzu, nie zawiera alergenów ani szkodliwych gazów, nie przyciąga również szkodników, jak przykładowo wata czy celuloza. Ocieplenie z pianki natryskowej utrzymuje wysoki poziom izolacyjności termicznej przez bardzo wiele lat.

Jedną z najskuteczniejszych metod ocieplania budynków jest niewątpliwie izolacja termiczna natryskiwaną pianką poliuretanową. Pozorną wadą tej metody izolacji może być jej cena, ponieważ w porównaniu z innymi metodami ocieplenia może wydawać się wysoka. Jednak wszystkie koszty zostaną zwrócone w ciągu najbliższych kilku lat, a trwałość izolacji z pianki natryskowej jest naprawdę długa. Porównując wszystkie zalety izolacji z pianki poliuretanowej, cena instalacji takiego ocieplenia staje się nieistotna.

Koszt izolacji pianką natryskową jest wyższy niż tradycyjnych form ocieplenia budynku. Głównym czynnikiem przyczyniającym się do tego jest to, że taka izolacja musi być zainstalowana przez doświadczonych fachowców przykładowo z Best Point. Pianka natryskowa o otwartych i zamkniętych komórkach zmniejsza gromadzenie się kondensacji. Pianka o zamkniętych komórkach działa jak bariera przed dużymi ilościami wody. Im mniej wody przedostaje się przez ściany, tym mniejsze ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych z powodu rozwoju pleśni i grzyba.

Post Author: Mirek