Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Od kiedy zaczęły pojawiać się ograniczenia w paleniu drewnem coraz większą popularnością cieszą się kominki gazowe. Rozwój technologii sprawił, że wizja płomienia w kominku gazowym może być równie atrakcyjna jak w kominku na drewno. Mimo iż kominek gazowy imituje efekt paleniska na drewno to na kilku płaszczyznach wypada znacznie lepiej niż tradycyjny kominek na drewno.

Poza subiektywną oceną jakości wizji płomienia w kominku bez wątpliwości kominki gazowe są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu. Posiadając kominek gazowy nie musimy się martwić o składowanie i suszenie drewna, dbać o czystość wokół kominka, dokładać do niego ani wykonywać żadnej innej męczącej czynności jakie są konieczne przy paleniu w kominku na drewno. Sterowanie kominkiem gazowym odbywa się za pomocą pilota i w dowolnym momencie możemy włączyć i wyłączyć kominek a także w zależności od potrzeb sterować wielkością płomienia co przekłada się także pełną kontrolę nad ilością ciepła jaką wytwarza kominek.

Czystość spalania

Poza wygodą użytkowania kominki gazowe są znacznie bardziej przyjazne środowisku niż ich odpowiedniki na drewno. Wspominane już ograniczenia w paleniu drewnem są różne zależnie od regionu natomiast przepisy co do użytkowania kominków gazowych dopuszczają ich użytkowanie na terenie całego kraju bez ograniczeń. Gaz to czyste paliwo więc posiadaczom kominków gazowych nie grozi całkowity lub okresowy zakaz palenia w kominku także w przyszłości. Czystość spalania gazu ma jeszcze jedną ogromną zaletę – powoduje, że szyba w kominku gazowym nie brudzi się tak jak ma to miejsce w kominkach na drewno. Oczywiście są na rynku dostępne kominki na drewno z bardzo dopracowanymi systemami dopalania spalin, które zmniejszają brudzenie się szyby ale żaden nie rozwiązuje tego problemu całkowicie. Czysta szyba oczywiście przekłada się na wizję ognia. Spoglądanie przez zadymioną szybę nie zwiększa jej walorów estetycznych paleniska. W dobrej jakości kominkach gazowych mamy gwarancję czystej szyby która przez cały czas zapewnia nam niczym nie zmąconą wizję ognia.

Szeroki wybór

Kominki gazowe tak samo jak i te na drewno są dostępne w wielu rodzajach przeszklenia. Od klasycznych frontowych przez dwuszybowe narożne, trzyszybowe panoramiczne, trzyszybowe wyspowe (room divider) po dwuszybowe tunelowe (vis-a-vis). Jednak zakres rozmiarów daje większy wybór przy kominkach gazowych. Kominek gazowy możemy znaleźć w szerokości szyby paleniska od 40cm do 240cm oraz w wysokości szyby od 30cm do nawet 160 cm tego kominki na drewno nie oferują. Do bardziej nowoczesnych wnętrz w kominkach gazowych zamiast ceramicznych polan można użyć odpowiedniego kamienia.

Bezpieczeństwo

Automatyczna kontrola nad procesem spalania sprawia, że kominki gazowe są bezpieczne w użytkowaniu, niż kominki na drewno. W momencie pojawienia się jakiejś anomalii w procesie spalania dopływ gazu jest natychmiast wyłączany. Dzięki hermetycznemu palenisku mamy gwarancję, że spaliny nie wydostaną się na pomieszczenie.

Post Author: Mirek