Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Są pewne oznaki, że kurtka, której zakup rozważasz, to ubranie wysokiej jakości, a nie element garderoby na jeden sezon.

W przypadku płaszczy ortalionowych do codziennego użytkowania szukaj podwójnych zamków błyskawicznych, które można otwierać w przeciwnych kierunkach. Dają większy komfort podczas wsiadania do samochodu, zwróć także uwagę na odpinany kaptur, który pozwala wyczyścić płaszcz bez niszczenia wykończenia z futerka, jeśli takie istnieje. Kieszenie powinny być łatwo dostępne i wystarczająco głębokie, aby klucze i telefony nie wypadły za każdym razem, gdy usiądziesz czy wyjmujesz z nich ręce. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę dużego procentu puchu jako wypełnienia kurtki. Na zimę warto zdecydować się na zakup dobrej jakości odzieży wierzchniej

Im wyższy procent wypełnienia z puchu, tym cieplejsza będzie kurtka.

Pamiętaj, że mieszanki syntetyczne wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu są obecnie zaawansowane technologicznie i często są równie ciepłe, jak wypełnienie z puchu naturalnego. Dodatkowo takie kurtki są obecnie lekkie i odporne na wilgoć, ponieważ nie nasiąkają wodą jak prawdziwy puch. Poza tym kurtki z wypełnieniem syntetycznym są bezpieczne dla osób z alergią, ponieważ puch kaczy oraz gęsi może powodować uczulenie. W przypadku bardziej eleganckich płaszczy wełna, kaszmir i alpaka są zarówno luksusowe, jak i ciepłe, ale nie zapomnij uważnie czytać etykiet ze składem wyrobu. Uważaj na płaszcze reklamowane jako wełniane, które zawierają tylko niewielką ilość wełny zmieszanej z materiałami syntetycznymi, ponieważ w żadnym wypadku nie mogą zapewnić takiej izolacji cieplnej, jak materiały naturalne. Im wyższy dodatek syntetyków, tym płaszcz będzie cieńszy i mniej chronił przed chłodem. Zimowe kurtki, parki i płaszcze o różnych długościach zakupisz na stronie https://fasoni.pl/zul_m_Kobiety_Kurtki-damskie_Kurtki-zimowe-427.html. W płaszczach wełnianych sprawdzaj również podszewkę, musi ona być trwała i odporna na rozdarcia, a materiał powinien być dobrej jakości i przyjemny do noszenia. Kurtki zimowe to spory wydatek w budżecie domowym, ale dokonując mądrych wyborów mogą nam one posłużyć przez kilka sezonów.

Post Author: Mirek