Site Loader

Podłogi stanowią bardzo ważny element każdego domu. Najczęściej chcemy, by wyglądały one stylowo i pasowały do aranżacji, ale równie ważne jest zachowanie praktyczności oraz wzięcie pod uwagę choćby takich kwestii, jak wytrzymałość i odporność. Dlatego różne typu podłóg dopasowujemy do różnych pomieszczeń – jak wygląda to w przypadku pokoju nastolatka?

Jak urządzić pokój dla nastolatka?

Nastolatek to już nie do końca dziecko, ale jeszcze nie osoba dorosła, z pewnością jednak coraz bardziej należy na takiego młodego człowieka spoglądać z większą powagą. Równie ważne jest zadbanie o to, by jego otoczenie było właściwie dopasowane do potrzeb oraz indywidualnych upodobań i charakteru. Dlatego bardzo często w aranżowaniu wnętrza nastolatkowie biorą czynny udział, wybierając to, co im się podoba. Rzecz jasna, warto inspirować się także różnymi ciekawymi propozycjami, których w sieci nie brakuje. Jak urządzić pokój nastolatka przeczytasz również na www.wnetrzeistyl.pl, jednym z wielu podobnych serwisów, które pokazują, co obecnie jest modne i jak połączyć to z praktycznością. Oprócz mebli czy innych elementów wystroju warto zwrócić uwagę także na podłogę.

Jaka podłoga do pokoju nastolatka?

Wybór podłogi do pokoju jest niemałym wyzwaniem, choć w przypadku nastolatków powinno być to już łatwiejsze, niż u młodszych dzieci. Jak wiadomo – maluchy lubią się bawić, a ich pomysłowość nierzadko pozostawia trwały ślad także na podłogach. Starsze dzieci pod tym względem pokój traktują już nieco inaczej – to nie tylko sypialnia, ale też miejsce do nauki, spełniania swoich zainteresowań, a także przyjmowania gości.

Wybór paneli podłogowych jest więc pewną oczywistością, choć najlepiej zwrócić uwagę na ich jakość. Dodatkowo naturalny kolor drewna jest też doskonałą bazą do wielu różnych aranżacji, z racji swojej uniwersalności. Wykładziny nie są obecnie zbyt popularne, choć współczesny wybór wzorów i kolorów może być bardzo interesujący.

Czy warto wybrać dywan do pokoju młodzieżowego?

Dywan nie stanowi osobnej kategorii, a raczej jest uzupełnieniem wnętrza. Jeżeli decydujemy się na panele czy inne drewno na podłodze, położenie na to dywanu sprawi, że wnętrze stanie się przytulniejsze i cieplejsze. Z racji dużej różnorodności wzorów i kolorów dywanów, z łatwością można je dostosować do stylistyki panującej w pomieszczeniu, a tym samym mogą być one doskonałym odzwierciedleniem charakteru mieszkańca. W końcu mimo wszystko podłoga wciąż stanowi ważny element pomieszczenia – nastolatkowie często się na niej uczą, słuchają muzykę, czy realizują swoje pasje. Miękki dywan nadaje się do tego idealnie.

Jakie panele wybrać do pokoju nastolatka?

Jeżeli chodzi o panele, na rynku mamy ich naprawdę duży wybór – od tych naprawdę jasnych, prawie że białych, po te niemal czarne. Oczywiście w przypadku nastolatków najlepiej postawić na pewien kompromis i wybrać panele jaśniejsze w barwie naturalnego drewna, z racji dużej uniwersalności. Jakość podłogi także powinna być istotna – nastolatkowie także lubią się czasem wyszaleć, więc ważne jest, by podłoga mogła to wytrzymać.

Jaka wykładzina do pokoju nastolatka?

Jak zostało już wspomniane, wybór wykładzin na rynku jest bardzo szeroki i mamy tutaj do czynienia zarówno z prostymi jednokolorowymi produktami, jak i takimi o dużej wzorzystości. Najlepiej wybór ten dostosować do indywidualnych upodobań nastolatka. Do wyboru mamy też produkty o różnej długości runa – od bardzo krótkiego po te dłuższe. Należy więc zwrócić na to uwagę, choćby przez wzgląd na praktyczność. Długie runko jest miękkie i ciepłe, z kolei krótkie o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości. Nierzadko wykładzina pełni też rolę ochronną dla podłogi – pod nią mogą znajdować się np. panele.

Post Author: Mirek