Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Nity są nam znane od bardzo dawna. Wykorzystujemy je do nitowania wielu elementów. Zamiast łączyć coś śrubami można zrobić to nitami. Jest to o wiele trwalsze rozwiązanie.

Najczęściej łączy się elementy metalowe. Można to zrobić przy pomocy młotka wbijając nity. Do wykorzystania nitów konieczne będzie wywiercenie otworu o takiej średnicy jak nit i wtedy można się za to zabrać. Jeśli metalu nie można będzie spawać, a jest możliwość łączenia nitami to wiele osób taką technikę wykorzystuje. Wszystko odbywa się ręcznie, dlatego nie trzeba będzie kupować drogiego sprzętu, po prostu używamy do tego młotek. Inaczej wygląda, jeśli używamy do tego nitownicy pneumatycznej, która ma bardzo dużą siłę. W ten sposób można będzie używać nitonakrętek. Nitonakrętki mają kształty krótkiej tulei, która zakończona jest łebkiem. Ich wnętrze w odróżnieniu od zwykłych nitów jest gwintowane, co oznacza, że można mocować różne elementy używając wkrętów czy też śrub. Jest to rozwiązanie bardzo proste, ale jednocześnie bardzo praktyczne, dlatego warto będzie na nie postawić. Tym bardziej, że wykonanie nitowania nie jest wcale trudne. Każdy może sobie z tym na spokojnie poradzić i efekt końcowy będzie bardzo dobry.

Do wyboru jest wiele rozmiarów nitów i nitonakrętek, co oznacza, że można w dowolny sposób dopasować coś pod prace, jakie są do wykonania.

W ten sposób ułatwiamy sobie zadanie. Nie ma znaczenia czy korzystamy z ręcznej czy pneumatycznej nitownicy to efekt jest naprawdę bardzo dobry. Można wybrać sobie nie tylko wielkość nitów, ale również ich kolor. To wszystko dla poprawienia estetyki. Jeśli ktoś byłby bardzo mocno zainteresowany jak to wszystko wygląda i jak się mocuje to nity, ich różne typy opisuje i pokazuje na grafikach sklep INCOP. Warto tam zajrzeć, a przekonamy się czy do naszych prac nie można byłoby tego wykorzystać. Łączenie cieńszych i grubszych elementów jest łatwe, jeśli ma się na ten temat wiedzę. To, dlatego warto ją już teraz zdobyć. W ten sposób można się do nowego zadania lepiej przygotować.

Post Author: Mirek