Site Loader

Kiedy planujemy podłogę zastanawiamy się co jest lepsze. Czy podłogi lite czy warstwowe. Producenci podłóg proponują bardzo wiele rodzajów podłóg drewnianych jednak to od nas zależy, która będzie wybrana.

Jednym z rodzajów podłóg są podłogi z litego drewna. Mają one to do siebie, że są z całościowych desek i są piękne same w sobie. Są one zrobione z litego drewna a jedyną ozdobą jest lakier, który je zabezpiecza. Tak jak większość podłóg, podłogi lite są proste w montażu, jednak z powodu materiału z jakiego są wykonane, nie są zbyt tanie. Wszyscy wiedzą jak ważne są dobre podłogi ale nic nie jest lepsze niż podłogi drewniane. Są one nie tylko piękne ale również cieplutkie. Drewno szybciej się nagrzewa i dłużej trzyma ciepło. Dość często spotyka się obecnie podłogi drewniane. Firmy produkujące podłogi oferują bardzo dużo rodzajów podłóg. Są między innymi podłogi z litego drewna, z desek czy znany wszystkim parkiet. Doskonałym sposobem na pielęgnacje podłóg drewnianych jest lakier. Niestety nie wolno zapominać, że takie podłogi nie lubią wody. Z pewnością warte uwagi są panele podłogowe Balterio – Greenfloor.sklep.pl. W sklepie znajdziemy wiele różnego rodzaju paneli, w różnych barwach i strukturach.

Można znaleźć jaśniejsze modele, ale także ciemne, w zależności od tego co będziemy chcieli uzyskać w naszym domu.

Można przykładowo dobrać je do mebli, czy też innych elementów wystroju, dzięki temu wprowadzimy w naszym domu harmonię. Z pewnością osoby, które poszukują jakości powinny wybrać podłogi drewniane. Są one niezwykle piękne i trwałe, pod warunkiem oczywiście, że będzie się o nie dbało. Ponieważ podłogi z litego drewna są wrażliwe na wilgoć, należy bardzo dbać, żeby nawet przy myciu, nie moczyć nadmiernie podłogi. Woda w nie wsiąka i piękne podłogi z litego drewna mogą się szybko zniszczyć. Pielęgnacja takich podłóg jest ważna sprawą, z pewnością należy je dobrze zaimpregnować. Powinny one być pastowane i co jakiś czas lakierowane, tylko wtedy będą długo służyć i będą piękne.

Post Author: Mirek