Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Outsourcing w Niemczech staje się coraz bardziej popularny wśród pracodawców. Badania wykazały, że zadania i miejsca pracy związane z outsourcingiem są bardziej pożądane niż kiedykolwiek wcześniej.

Korzyści z outsourcingu są wyraźnie widoczne, dzięki przeniesieniu części pracy na zewnątrz można zmniejszyć koszty pracy. W przypadku IT, gdzie języki programowania są takie same w każdym kraju można wiele zadań delegować do innych krajów, firmy często poszukują w ten sposób oszczędności. Nie chodzi tu tylko o sam koszt pracy, ale także o korzyści podatkowe. Warto zauważyć iż pracownik zatrudniony na etacie generuje nie tylko sam koszt stawki, ale także ubezpieczenia i podatków. W przypadku outsourcingu otrzymujemy rachunek, lub fakturę za usługę która jest dla nas kosztem. Na rynku pracy widzimy dodatkowo niedobór pracowników w branży IT, dlatego też często poszukuje się firm oferujących tego rodzaju usługi w innych krajach. Przykładem outsourcingu to wsparcie sklepów e-commerce, lub witryn firmowych. Przykładowo wszystkie usługi związane z programowaniem czy szatą graficzną można zlecić na zewnątrz natomiast ostateczne dopracowanie, podłączenie płatności, opracowanie regulaminów można wykonać we własnym zakresie. Z pewnością outsourcing specjalistów it można zlecać do sąsiednich krajów, w których wiele rozwiązań informatycznych jest podobna, można także łatwiejszą komunikację, czy też spotkanie.

Zlecanie prac na zewnątrz ma wiele zalet. Ważna jest oczywiście redukują kosztów, ponieważ pracownicy są opłacani tylko za uzgodnione i wykonane zadanie.

Nie ma żadnych dodatkowych kosztów przykładowo zwolnienia lekarskiego lub urlopu. Innym bardzo ważnym czynnikiem jest czas, jeżeli musimy szybko wykonać zlecenie, a nie mamy wystarczającej liczby pracowników, będzie to jedyne rozwiązanie problemu. Dzięki temu można także wykonywać więcej zleceń, co pozwoli na większy zarobek i rozwój. Obecnie coraz więcej branż poszukuje podwykonawców w innych krajów, najczęściej są to branże wysoko wyspecjalizowane.

Post Author: Mirek