Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Własny ogród z tarasem i altanką to marzenie wielu osób. Letnie wieczory na świeżym powietrzu i rozmowy do późnej nocy – to brzmi świetnie, ale w praktyce, często daje o sobie znać pogoda. Nawet latem temperatura potrafi negatywnie zaskoczyć. Skutecznym i ekonomicznym rozwiązaniem będzie promiennik ciepła.

Urządzenie można zamontować tak, aby było niemal niewidoczne – wystarczy wkomponować je w elementy konstrukcyjne tarasu, czy altany. Promiennik podczerwieni produkowany jest w wielu rozmiarach, dlatego nie będzie problemu z dopasowaniem do swoich potrzeb. Jeśli odczujemy potrzebę ogrzania się – wystarczy jeden ruch ręką. Przyjemne ciepło poczujemy od razu – to jedna z głównych zalet promienników. W przeciwieństwie do tradycyjnej grzałki, ta nowoczesna metoda ogrzewania nie ma irytującej zwłoki. Takie ogrzewanie jest nie tylko wydajne, ale także w pełni bezpieczne – promiennik podczerwieni nie emituje promieniowania UV. Taki system sprawdzi się w każdym miejscu, które do tej pory było trudne go ogrzania:

  • Taras

  • Balkon

  • Altanka

  • Garaż

  • Basen

Ogrzewanie altanki przy użyciu promienników pozwala znacząco zredukować koszty, gdyż urządzenie ma bardzo wysoką sprawność i niemal całą pobieraną energię oddaje w postaci ciepła. To idealne rozwiązanie dla osób, które borykają się z problemem skutecznego ogrzania nie tylko altanki, ale także domku letniskowego. Z kolei montując promiennik ciepła, np. obok basenu, zyskujemy możliwość kąpieli także w mniej sprzyjających warunkach pogodowych. Jeśli nie lubisz tego uczucia, gdy po wyjściu z wody czujesz chłód na skórze – zamontuj promiennik podczerwieni i zrekompensuj sobie w ten sposób niedobór słońca.

Ogrzewanie altanki, tarasu czy balkonu to jednak nie wszystkie możliwe zastosowania. Promienniki elektryczne sprawdzą się także w ogrodzie. Wieczorne prace nie będą już uciążliwe – promiennik można zmontować na statywie i ustawić tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Niczego przy tym nie marnujemy, bo ten nowoczesny system pozwala na punktowe ogrzewanie wybranych powierzchni.

Post Author: Mirek