Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Rynek magazynowy z roku na rok stale się zwiększa. Wysoki popyt oraz nowe inwestycje sprawiają, że najem przestrzeni magazynowych staje się coraz bardziej popularny. Jakie aktualności w wynajmie magazynów cieszą się zainteresowaniem?

Wielkopowierzchniowe centrum logistyczne

To rozwiązanie, które od lat cieszy się dużym zainteresowaniem dużych przedsiębiorców. Nie każda firma może pozwolić sobie na rozwiązania w stylu Bulit to suit, czyli postawienie magazynu „szytego na miarę” pod konkretne potrzeby przedsiębiorstwa. Wiąże się on z długoterminową umową, co nie dla każdego właściciela jest komfortowym rozwiązaniem.

Parki magazynowe powstają przeważnie w strategicznie położonych, atrakcyjnych lokalizacjach, z łatwym dostępem do dróg ekspresowych oraz w pobliżu mniejszych lub większych aglomeracji. Powierzchnia poszczególnych magazynów jest optymalnie dostosowana do charakteru konkretnej branży.

Obiekty z założenia przeznaczone są nie tylko dla jednego przedsiębiorcy, ale dla wielu najemców o zróżnicowanych profilach działalności. Mogą pełnić zadanie wyłącznie magazynów, ale również miejsc lekkiej produkcji – w zależności od potrzeb mogą zawierać mroźnie oraz chłodnie. Stosowane są nowoczesne rozwiązania w taki sposób, by jak najlepiej dopasować obiekty w centrach logistycznych do potrzeb rozmaitych klientów.

Magazyny Small Business Unit

Dość ciekawym rozwiązaniem w ofercie wynajmu magazynów stały się ostatnio obiekty typu Small Business Unit – zlokalizowane w graniach aglomeracji, miejskie magazyny umożliwiające szybką dystrybucje towarów.

Tu cechą charakterystyczną jest znacznie bardziej atrakcyjna dla małych przedsiębiorców lokalizacja położona bliżej centrum miasta, dzięki czemu znacznie skraca się czas dostarczenia przesyłek do klientów docelowych, a także pojawia się możliwość odbioru osobistego. Takie rozwiązanie zapewnia możliwość adaptacji powierzchni pod konkretne potrzeby klienta, co pozwala na optymalizację procesów logistycznych i skrócenie łańcucha dostaw.

 

Post Author: Mirek