Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Firmy, które jeżdżą po Europie mogą korzystać ze zwrotu podatku vat. Nie jest to wcale takie trudne, ale trzeba spełniać pewne warunki.

Pierwszy i to ten najważniejszy to o zwrot podatku za pracę w Niemczech może się starać firma, która jest płatnikiem vat. Nie może o to się starać ktoś, kto jest na ryczałcie. Drugi istotny warunek jest taki, że ta firma musi być zarejestrowana w Polsce. Zanim można będzie otrzymać pieniądze ze zwrotu podatku vat to trzeba będzie wypełnić w urzędzie skarbowym deklaracje VAT-REF. Nie trzeba się zgłaszać bezpośrednio do urzędu po taki dokument tylko można go ściągnąć z Internetu. Można również poprzez Internet wysłać wniosek elektroniczny, który będzie rozpatrzony w urzędzie skarbowym. Można w ten sposób zaoszczędzić bardzo dużo cennego czasu i pozałatwiać wszystkie istotne dla nas sprawy.


Warunki otrzymania zwrotu podatku vat

Na złożenie deklaracji mamy ściśle określony przepisami czas, którego trzeba się będzie trzymać. Możemy to zrobić do 30 września roku następującego po roku, do którego wniosek się odwołuje. Według osób związanych z tą tematyką najlepiej złożyć wniosek tak szybko jak to tylko jest możliwe. Wszystko, dlatego że można na rozpatrzenie naszego wniosku czekać nawet do ośmiu miesięcy. Jeśli chodzi o zwrot to istotna jest również kwota. Jeśli ma to być rozliczenie w ciągu roku to kwota nie może być mniejsza jak pięćdziesiąt euro. Na trzy miesiące minimalna kwota to czterysta euro. Kwotę, którą otrzymamy za zwrot będziemy mieć wypłaconą w walucie kraju gdzie zwrot został dokonany. Na początku wniosek, który przesyłamy trafia do naszego urzędu skarbowego gdzie sprawdzają czy firma, która się strata o zwrot jest zarejestrowaną, jako płatnik podatku vat. Jeśli wszystko się zgadza to wtedy dokument jest przesyłany do administracji podatkowej jednego z krajów Unii Europejskiej, od którego zwrotu się domagamy. To, dlatego czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku tak mocno się wydłuża, ale pewnych procedur w żaden sposób nie uda się ominąć.

Post Author: Mirek