Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Decydując się na odnowienie łazienki powinniśmy wybrać nową wannę czy też prysznic, umywalkę, nowe meble przykładowo może być to szafka pod zlewem.

Naturalnie będziemy wymieniali także płytki, warto wybrać odcień, kolorystykę która będzie dobrze zgrywała się z całym wyposażeniem. Oczywiście wybór jest bardzo duży, możemy określić dowolną kolorystykę, wybrać płytki połyskujące czy też matowe. Z pewnością dobierzemy je także pod względem wielkości, możemy również wybrać płytki z wzorami wypukłymi.

Co warto wiedzieć o płytkach łazienkowych?

Parametry charakteryzujące jakość płytek

Oczywiście wygląd nie jest jedyną rzeczą na którą powinniśmy zwracać uwagę, płytki powinny być solidne, wytrzymałe, odporne na działanie wilgoci, pary wodnej w przypadku płytek łazienkowych. Naturalnie producenci określają nasiąkliwość, możemy zapoznać się z wieloma parametrami, które charakteryzują dany model płytki. W przypadku łazienki warto wybrać płytki o nasiąkliwości poniżej 3%. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, iż nie będzie wnikała woda, w przypadku zachlapania płytek niezabezpieczonych mogłyby się odbarwiać, mogłyby powstawać plamy, dlatego warto zwrócić uwagę na ten istotny parametr.

Płytki w łazience nie mogą być śliskie, dlatego poszukujemy płytek o odpowiednich właściwościach antypoślizgowych, powinniśmy na opakowaniu odnaleźć oznaczenie R, w tym przypadku R13 to płytki najbardziej zabezpieczone przed poślizgiem, oczywiście płytki R11 czy też F12 Również będą odpowiednie do podłogi w naszej łazience. Dodatkowo zwracamy uwagę na ścieralność, tak aby płytki z czasem się nie zużywały. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest obecnie gres szkliwiony, są to płytki wypalane w wysokiej temperaturze, zawierają ode mnie kwarc, kaolin, skaleń dzięki czemu jest to materiał o dużej wytrzymałości. Są odporne na ścieranie jak również odporne na działanie wody.

Jeżeli szukamy ciekawych płytek możemy zwrócić uwagę na model Royal Palace, płytki mogą imitować deski drewniane, w tym przypadku może być to płytka o szerokości 20 i długości 120 cm, dzięki czemu będzie wyglądała jak naturalna deska na naszej podłodze. Z pewnością jest to ciekawe rozwiązanie jeżeli chcemy uzyskać eleganckie wnętrze. Tego typu płytki znajdziemy na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ROYAL-PALACE-Nowosc-30×75/5321, dostępne są także płytki mozaikowe, o bardzo interesującym kształcie.

Post Author: Mirek