Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Kiedy wysyłasz członków swoich zespołów programistycznych, aby otrzymali podstawowe certyfikaty Agile, dzieje się kilka rzeczy. Kiedy nadchodzi data szkolenia, otrzymujesz wiele pomysłów od członków zespołu.

Pod koniec drugiego dnia burza mózgów pozwala im realizować zadania jako zespół. To doświadczenie sprawiło, że wielu pracodawców jest zwolennikiem certyfikacji Agile, szczególnie gdy egzamin odbywa się po szkoleniu prowadzonym przez profesjonalnego instruktora. Dynamika na zajęciach pobudza myślenie oparte na współpracy, które jest kluczowe dla metod Agile. Chociaż zawsze starasz się zaszczepić współpracę zespołową, szkolenie poza miejscem pracy przyspiesza ten proces, usuwając zakłócenia pracy. Dzięki szansie na zdobycie certyfikatu jako celu końcowego pracownicy czują się bardziej wartościowi i doceniani. Certyfikat Agile oczywiście nie odzwierciedla doświadczenia, umiejętności miękkich ani umiejętności technicznych w świecie rzeczywistym. Podobnie nie przewiduje skuteczności w pracy. Certyfikaty to tylko sposób na ustalenie poziomu odniesienia. W idealnym scenariuszu profesjonalista z certyfikatem Agile posiadałby wieloletnie doświadczenie i wiedzę specjalistyczną w różnych ramach i metodach, pod warunkiem zatwierdzenia przez uznany program certyfikacji.

Jednak przyspieszenie tempa adopcji Agile zmusza firmy do konkurowania o talenty.

Aby zatrudnić pracowników wyszkolonych w celu osiągania doskonałych modeli zespołu Agile, menedżerowie odczuwają presję, aby wykazać się większą kreatywnością, oceniając kandydatów nie tylko pod kątem ich doświadczenia i wiedzy, ale także ich potencjału. Wraz ze wzrostem popytu i wynagrodzeń odpowiednio rośnie liczba pracowników certyfikowanych w różnych ramach agile certyfikat, w tym scrum, Extreme Programming, kanban i lean. Szacuje się, że na rynku istnieje od 20 do 30 certyfikatów Agile różnych poziomów, głównie dotyczących scrum. Certyfikaty są dostępne na poziomie początkującym, praktykującym i eksperckim, ukierunkowane na różne role w zespole i pozycje zajmowane na szczeblu zatrudnienia.

Post Author: Mirek