Site Loader

Niska jakość obrazu może negatywnie wpłynąć na twoją reputację jako fotografa.

Przeczytaj te wskazówki, aby zacząć uczyć się lepszych technik fotograficznych.Upewnij się, że bierzesz pod uwagę oświetlenie podczas robienia zdjęć. Czy na twój temat rzucą się cienie? Czy Twój obiekt mruży oczy na słońce lub inne jasne światło? Spróbuj się poruszać, aby znaleźć najlepszy kąt oświetlenia, aby uzyskać najlepsze zdjęcie. Spróbuj robić zdjęcia w różnych punktach widokowych, aby zobaczyć, co działa najlepiej.Upewnij się, że wybrane tło pasuje do tematu zdjęcia. Jeśli zrobisz zdjęcie modelki na ruchliwym tle, uwagę widza przyciągnie tło, a nie ubrania. Zasadniczo idealne są proste tła z kolorami kontrastującymi z motywem obiektu.Fotografując portrety, wyizoluj obiekt. Użyj średniego teleobiektywu lub średniego ustawienia teleobiektywu do zoomu. To, w połączeniu z dużą przysłoną (wypróbuj f/4 lub większą), rozmywa pierwszy plan i tło. Skoncentruj się na oczach. Użyj rozproszonego oświetlenia, aby uzyskać pochlebny wygląd. Jeśli jesteś na zewnątrz, poczekaj na zachmurzone niebo lub rób zdjęcia z obiektem w cieniu i słońcem za plecami.Pamiętaj o skonfigurowaniu kompozycji tak, aby pionowe linie były naprawdę pionowe. Na przykład przechylenie kamery do tyłu w celu uchwycenia wysokiego budynku może sprawić, że budynek będzie wyglądał, jakby spadał z kadru do tyłu. Porady ekspertów dotyczące robienia lepszych zdjęć

Fotografie, na których budynki nie są pionowe, często wydają się nienaturalne.Nie ma specjalnej formuły, która automatycznie produkuje wykwalifikowanego fotografa.

Niezbędne jest zarówno doświadczenie, jak i wytrwałość. Nie musisz czuć, że musisz zachowywać każde zrobione zdjęcie, zwłaszcza gdy aparaty cyfrowe są tak wydajne. Staniesz się lepszy, gdy będziesz robił zdjęcia wszystkiego, co widzisz, i oceniaj je później, aby zobaczyć, gdzie mogłeś zrobić lepsze zdjęcie.Dobrą wskazówką fotograficzną, którą powinieneś spróbować, jest dodanie do zdjęcia obiektu, który pokaże skalę innego obiektu. Duże drzewo samo w sobie może nie wyglądać tak imponująco, ale posiadanie małej osoby stojącej tuż obok niego może sprawić, że drzewo będzie wyglądać gigantycznie.Jednym z najlepszych sposobów robienia lepszych zdjęć jest opanowanie poziomów ekspozycji i trybów aparatu. Nowoczesne aparaty mają szeroką gamę wstępnie ustawionych ekspozycji i trybów sceny, które są specjalnie zaprojektowane do robienia zdjęć w różnych sytuacjach. Dowiedz się, jak najpierw z nich korzystać, a następnie przejdź do nauki radzenia sobie z ręcznymi ekspozycjami.Kwiaty to wspaniała i piękna rzecz do robienia zdjęć bez względu na to, gdzie jesteś. Jest tak wiele różnych rodzajów kwiatów i tak wiele różnych sposobów na wydobycie ich piękna na zdjęciu. Mimo wszystko staraj się unikać robienia zdjęć kwiatom, gdy na dworze jest wietrznie.Kiedy robisz zdjęcie, twoje ramiona powinny być blisko boków. Pomoże to utrzymać aparat nieruchomo i zapewni, że obraz będzie wyraźny i ostry. Twoja niedominująca ręka powinna również znajdować się pod obiektywem aparatu, aby trzymać ją stabilnie podczas robienia zdjęcia.Aby uzyskać świetne zdjęcie, pamiętaj o otaczających obiektach podczas kadrowania ujęcia. Zbyt wiele razy w kadrze pojawiają się rozpraszające, niechciane elementy, takie jak śmieci, przewody telefoniczne, a nawet opuszki palca. Wykadruj zdjęcie tak, aby jedynym widocznym elementem był fotografowany obiekt i nie rozpraszające uwagi tło.Robienie nudnych zdjęć to powszechna frustracja, z którą spotyka się każdy początkujący. Wystarczy trochę nauki i poproszenia o informacje zwrotne na temat swojej pracy, abyś mógł dowiedzieć się, co musisz zrobić, aby stać się lepszym. Spróbuj skorzystać z tych wskazówek, aby poprawić swoje zdjęcia.

Post Author: Mirek