Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Biura nieruchomości prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie klientów. Z roku na rok rośnie stopniowo ich ilość, aby zachęcić do współpracy, często oferują różne darmowe wabiki. Jednym z nich jest darmowa wycena nieruchomości. Czy darmowa usługa może być rzetelnie wykonana?

Boom na obrót nieruchomościami trwa

Jeszcze dwadzieścia lat temu na obrót nieruchomościami mogły pozwolić sobie tylko osoby bardzo zamożne, ludzie biznesu, którzy wiedzieli, że nieruchomości to inwestycje, a także ci, którzy po prostu potrzebowali zmienić obecnie użytkowany lokal na inny. Dziś mamy całkiem inną sytuację. Na kredyt hipoteczny może pozwolić sobie już znaczna część społeczeństwa i właśnie z tej okazji bardzo wiele osób korzysta. W przeciętnej polskiej rodzinie oboje dorosłych pracuje. Zarobki po kilku latach pracy są na tyle duże i stabilne, że pozwalają na wzięcie kredytu każdej z osób. W ten sposób jedna rodzina może wziąć często dwa kredyty na mieszkanie. Często mamy też odłożone pieniądze lub tez trafi się okazja — spadek, dobry rok dla przedsiębiorcy, lub też inna niespodzianka.

Powoli wychodzimy ze stylu życia z dnia na dzień, a budująca się w Polsce wiedza o przedsiębiorczości zaczyna się gruntować na tyle, że nawet przeciętny Kowalski może inwestować w nieruchomości. Dwa mieszkania dla rodziny to bardzo dobry pomysł na zabezpieczenie finansów. Wynajem jednego mieszkania, podczas gdy mieszkamy w drugim, pozwala często bardzo szybko spłacić oba kredyty. Następny krok to już sprzedaż. Darmowa wycena nieruchomości to usługa, która pozwala na tym etapie zorientować się, jakie mamy możliwości oraz czy sprzedaż się w ogóle opłaca.

Darmowa wycena nieruchomości — na czym polega

Jak na pewno wiesz, zakupione mieszkanie może zyskać na wartości w czasie, lub też stracić. Sprzedaż mieszkania najlepiej zaplanować w momencie skonu cen. Wtedy nawet mieszkania z drugiej ręki mogą być sprzedawane za ceny wyższe niż kwota, za jaką zostały zakupione jako nowe. Warto śledzić trendy i sprzedawać nieruchomości w odpowiednim czasie. Darmowa wycena nieruchomości polega na dokładnej analizie nieruchomości pod wieloma względami. Dokonuje się wyceny wartości rynkowej, w którą wchodzi nie tylko cena rynkowa, ale także stan prawny nieruchomości, zagospodarowanie terenu wokół niej, a także stan techniczno-użytkowy i otoczenie nieruchomości.

Co ma rzeczywisty wpływ na cenę nieruchomości? Przede wszystkim jej stan techniczny i użytkowy — im jest lepszy, tym nieruchomość jest rzecz jasna droższa. Nie bez znaczenia jest także okolica, w jakiej się znajduje dom czy mieszkanie. Ważna jest liska dostępność codziennych usług takich jak sklepy, szkoły, przedszkola, przychodnie, szpital, siłownia, basen, czy też obiekty typu galerie handlowe i kina. Niezmiernie istotne jest także ogólne bezpieczeństwo i stan dzielnicy, czy też osiedla, na którym znajduje się nasza nieruchomość. Nawet najlepiej wykończone i zadbane mieszkanie będzie miało cenę niższą niż nawet zaniedbane, ale za to blisko centrum lub w dzielnicy ekskluzywnej. Dla potencjalnych nabywców ważna jest także dostępność terenów zielonych i rekreacyjnych. Dla zmotoryzowanych istotny będzie też bezpłatny parking lub dostęp do garażu podziemnego, z koeli dla niezmotoryzowanych odległość od przystanków i dobre połączenia z kluczowymi miejscami w mieście.

Darmowa wycena nieruchomości — do czego może się przydać?

Przede wszystkim darmowa wycena nieruchomości ma za zadanie Ci pokazać możliwości i potencjał drzemiący w tym, co już nasz. Pozwala zorientować się, czy lepszy dla Ciebie będzie wynajem, czy też sprzedaż. Rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny. Ceny zasadniczo regularnie rosną — zdecydowanie warto trzymać rękę na pulsie. Taka darmowa wycena nieruchomości to nie tylko reklama dla agencji — to dobra droga, by pokazać Ci, jak wielu rzeczy o rynku nieruchomości jeszcze nie wiesz, a do których agencje mają dostęp i które monitują. Może się okazać, że Twoja nieruchomość jest o wiele więcej warta, niż przypuszczałeś.

Post Author: Mirek