Niemal każdy z nas zastanawiał się kiedyś jak to by było zamieszkać w wymarzonym domku, gdzieś za miastem, gdzie możemy spędzać czas w gronie najbliższych nie tylko wewnątrz budynku, ale również na własnej działce z mnóstwem zieleni i pięknym widokiem. Wbrew pozorom te marzenia obecnie są bliżej niż nam się wydaje. Budownictwo to niezwykle prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu, która z roku na rok oferuje nam coraz to lepsze i bardziej przystępne rozwiązania.
Efektem tego szybkiego rozwoju i dążenia do spełnienia rosnących oczekiwań klientów są choćby domy drewniane, które obecnie są coraz częściej wybierane przez właścicieli działek, na których mają stanąć ich własne cztery ściany. To alternatywa dla budownictwa, gdzie wykorzystuje się cegły, pustaki czy płyty.
Co warto wiedzieć o drewnianych domach?
Na pozór może się wydawać, że domy drewniane są przeznaczone jedynie do użytkowania sezonowego, głównie wiosną i latem. Jest to jednak błędne przeświadczenie, bo w dzisiejszych czasach domy drewniane mogą służyć nam przez cały rok. A czym konkretnie charakteryzują się tego typu nowoczesne domy?
- Konstrukcje domów drewnianych są bardzo lekkie, dlatego nie wymagają dodatkowego wsparcia na szerokich ławach i wzmocnienia fundamentów.
- Prosta konstrukcja umożliwia także łatwą modernizację w przypadku istniejącego już budynku.
- Na budowę tego typu domu możemy zdecydować niezależnie od pory roku, w tym także zimą.
- Postawienie całej konstrukcji jest niezwykle szybkie i trwa zaledwie kilka miesięcy.
- Jest to też tańsza opcja niż budowa domu w tradycyjnej technologii.
Jak wybierać idealne domy drewniane dla siebie i rodziny?
Wiemy już, że domy drewniane są dziś bardzo popularne i z powodzeniem mogą być one zarówno letniskowe, jak i całoroczne – sprawdź www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne. Nasuwa się zatem pytanie jak wybrać ten najlepszy dom, który spełni oczekiwania nasze i naszych najbliższych. Warto pamiętać, że każda budowa powinna być przyszłościowa, dlatego wszystkie decyzje muszą być dobrze przemyślane, a każde pomieszczenie – zaprojektowane według indywidualnych oczekiwań. Przy wyborze projektu należy kierować się między innymi ostateczną wielkością domu – domy drewniane mogą mieć zarówno 40 metrów kwadratowych, jak i 140 metrów, być jedno- lub dwupiętrowe, z przybudowanym garażem lub bez niego. Warto także ustalić ilość poszczególnych pokoi i łazienek, pamiętając także o pomieszczeniach gospodarczych, takich jak kotłownia czy spiżarnia. Kolejną ważną kwestią jest wykończenie elewacji – w przypadku domów drewnianych możemy zdecydować się na zostawienie tego materiału, wykorzystanie płytek klinkierowych lub tynku. To wszystko z pewnością pomoże nam wybrać idealny dom, który będzie oazą dla całej naszej rodziny przez kolejne długie lata.