Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Drewno oferuje projektantom unikalne połączenie walorów estetycznych, środowiskowych i praktycznych. Drewno jest materiałem naturalnym, ciepłym i eleganckim.

Szeroka dostępność stylów, tekstur i opcji kolorystycznych wykończenia zachęca do innowacji projektowych. Produkty z drewna stosowane do wykończenia wnętrz są również łatwe do wymiany lub odnowienia. Drewno jest zasobem odnawialnym i pozostawia niski ślad węglowy – wymaga mniej energii do wytworzenia niż jakikolwiek inny materiał konstrukcyjny. Rosnące drzewa usuwają dwutlenek węgla z atmosfery. Wykorzystanie drewna stymuluje rozwój zarządzanych lasów w celu absorpcji większej ilości tego gazu i obniżenia globalnego ocieplenia. Kolejną zaletą jest potencjał ponownego użycia lub recyklingu po zakończeniu eksploatacji. Jest to mocny, ale lekki materiał, chociaż niektóre gęstsze drewno twarde może być ciężkie. Oferuje ochronne i dekoracyjne funkcje projektowe. Szeroki wybór drewna iglastego, liściastego i drewna modyfikowanego dostępny w sprzedaży to opcja na każdą kieszeń. Wykończenia powierzchni za pomocą paneli z drewna można nakładać w celu dodania lub zmiany wyglądu wnętrza i zapewnienia dodatkowej ochrony. Drewno ma także znakomite właściwości izolacji termicznej i akustycznej. Nadaje się zarówno do nowych projektów budowlanych, jak i remontowych. Eliminacja ciężkich zewnętrznych ścian murowanych zmniejsza rozmiar i koszty fundamentów.

Panele elewacyjne mogą być prefabrykowane fabrycznie wraz z izolacją i membraną odpowietrzającą.

Ponieważ zmiany klimatu i redukcja dwutlenku węgla nabiera coraz większego znaczenia w projektowaniu budynków, deski elewacyjne stanowią idealne i opłacalne rozwiązanie. Zastosowanie drewna w budownictwie ma znaczące korzyści dla środowiska w porównaniu z innymi materiałami. Fasady budynków stanowią dużą część naszego pierwszego wrażenia i często są traktowane według wartości nominalnej. Dla odwiedzających i mieszkańców mogą zaoferować coś więcej niż atrakcyjność wizualną.

Post Author: Mirek