Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Celem wyceny nieruchomości jest, aby rzeczoznawca z pierwszej ręki zobaczył lokalizację domu, jakość i stan jego budowy, udogodnienia domu oraz specjalne cechy, które mogą mieć wpływ na wartość nieruchomości.

Rzeczoznawca porównuje te i inne czynniki z czynnikami podobnych domów, które niedawno zostały sprzedane w okolicy. To porównanie ostatecznie decyduje o wartości domu i jego zbywalności. Każdy rzeczoznawca majątkowy jest zobowiązany do sprawdzenia stałych cech domu, takich jak jego struktura, wiek i lokalizacja. W szczególności, w odniesieniu do zewnętrznej strony nieruchomości, rzeczoznawca patrzy na miejsce, jakość konstrukcji, integralność dachu i fundamentu, wszelkie problemy z rynną lub bocznicą, parkingami i obserwowalnym stanem zewnętrznym domu. Okolica ma również wpływ na wartość domu. W domu rzeczoznawca zajmuje się przede wszystkim całkowitą powierzchnią kwadratową i układem funkcjonalnym oraz tym, jak dobrze przestrzeń jest wykorzystywana. Sprawdza liczbę pokoi i łazienek, wielkość kluczowych pomieszczeń, takich jak kuchnia, w porównaniu do wielkości innych pomieszczeń w domu, systemy grzewcze, elektryczne i hydrauliczne, kwestie bezpieczeństwa i higieny, liczbę i jakość urządzeń oraz stan wewnętrznych powierzchni domu.

Jeśli dom przeszedł gruntowną przebudowę, rzeczoznawca sprawdza zgodność kodu i integralność strukturalną ścian i belek nośnych.

Rzeczoznawcy są przede wszystkim zainteresowani stanem nieruchomości, jej układem i rozmiarem. To, czego nie oceniają, to wystrój, meble czy to, czy w ogrodzie panuje bałagan. Jeśli interesuje Cię Wycena nieruchomości w Poznaniu, z pewnością znajdziesz odpowiedniego rzeczoznawcę. W praktyce rzeczoznawcy szukają wszelkich przedmiotów, które negatywnie wpływają na wartość domu, takich jak potrzebne naprawy, zniszczone podłogi i pęknięcia ścian. Przedstawiają także dodatkowe rzeczy, które sprawiają, że dom jest pożądany, takie jak dodatkowa izolacja, klimatyzacja lub nowy dach. Jeśli te ulepszenia są w dobrym stanie, a nieruchomość znajduje się w obszarze, w którym ludzie są skłonni za nie zapłacić, wnoszą wartość dodaną do domu.

Post Author: Mirek