Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Chrapanie jest problemem który dotyka wiele osób, z pewnością może być to problem zwłaszcza dla drugiej osoby z którą śpimy.

Chrapanie może nasilać się z wiekiem, również osoby z większą tuszą częściej cierpią na problemy z chrapaniem. Oczywiście istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, jak również rozwiązań. Niektóre osoby mają krzywe przegrody nosowe lub zwężone kanały od urodzenia. Wiele osób chrapie, ponieważ po prostu nie ma wystarczającej ilości powietrza, aby przepłynąć przez ściśniętą jamę nosową. W takim przypadku plasterek nosowy może pomóc. Wąska wstążka jest przyklejona na czubku nosa i rozsuwa nozdrza na bok. Oznacza to, że więcej powietrza może krążyć. Klamra do nosa działa w podobny sposób. Małe urządzenie wykonane z tworzywa sztucznego jest zakładane jak zacisk i delikatnie odsuwa kanały nosowe. Można także stosować specjalne wkładki do ust, specjalna szyna z tworzywa sztucznego może zapobiec przypadkowemu otwarciu szczęki. Dentyści specjalizują się w produkcji zindywidualizowanych systemów, trzymają mocno górną i dolną szczękę razem i zapobiegają zsuwaniu się języka do gardła. Wiele ciekawych pomysłów na chrapanie możemy znaleźć na stronie http://sposobynachrapanie.pl.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na pozycję w jakiej śpimy, spanie na plecach sprzyja chrapaniu, dlatego osoby cierpiące na ta dolegliwość powinny spać na boku lub na plecach.

Aby zachować odpowiednią pozycję w czasie snu, można stosować przykładowo specjalne poduszki, które utrzymują głowę w odpowiedniej pozycji. Wpływ na naszą pozycję we śnie ma nie tylko sama poduszka, ale również twardość materaca. Należy zatem sprawdzić jaki materac będzie najlepszy dla naszej masy ciała. Warto także przed snem dobrze przewietrzyć sypialnię, dużo świeżego powietrza w pomieszczeniu, będzie oznaczało swobodniejsze oddychanie. Warto także zwrócić uwagę na puły i roztocza w pokoju, czasem alergicy mogą być bardziej podatni na występowanie zaburzeń związanych z chrapaniem. Więcej porad związanych ze skutecznymi sposobami na chrapanie można znaleźć na stronie https://dzienniknaukowy.pl/zdrowie/chrapanie-i-bezdech-senny-przyczyny-objawy-leczenie

Post Author: Mirek