Site Loader

Uroczyste rodzinne obiady to nie lada wyzwanie o charakterze organizacyjnym i logistycznym. Żeby się do tego odpowiednio przygotować, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, a także wiedzieć, jakimi zasadami się kierować. Czy przyszykowanie rodzinnego obiadu jest trudne?

Jak zaplanować rodzinny uroczysty obiad?

Mając dużą rodzinę i jednocześnie szykując się do organizacji uroczystego obiadu, z pewnością staje się przed nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy wszystko ma się odbyć w naszym własnym salonie. Trzeba zadbać o odpowiednią dekorację, zastawić stół, dopilnować, by dla każdego było miejsce, a do tego jeszcze przyrządzić potrawy obiadowe. Pracy przy tym jest naprawdę sporo, dlatego w pierwszej kolejności warto przysiąść i wszystko sobie po kolei rozpisać.

Jak przygotować stół do uroczystego obiadu?

Organizując przyjęcie w domu, w dodatku oparte na uroczystym obiedzie, bardzo istotna będzie oprawa wizualna, zwłaszcza jeżeli chodzi o stół. Nie chodzi tutaj tylko o piękny obrus czy wysokiej jakości zastawa, ale też to jak wszystko będzie się prezentowało. O tym, jak prawidłowo nakryć do stołu przeczytasz na stoliczku.pl, wymieniając podstawowe zasady savoir-vivre, które należy po prostu znać. Jaki obrus, jakie serwetki, jak ustawić sztućce czy inne elementy dekoracyjne ma duże znaczenie. Na co dzień taka wiedza zazwyczaj nie jest nam potrzebna, ale łatwo zasięgnąć informacji w sieci, zwłaszcza gdy chcemy, by obiad był naprawdę na wysokim poziomie.

Jaka zastawa stołowa na uroczysty obiad?

W przypadku dużych uroczystych obiadów, najczęściej stół nie zastawia się byle czym. Zastawa musi być elegancka, a tym samym powinna podkreślać doniosłość spotkania i jednocześnie być integralną częścią całego salonu i jego wystroju. Z powodzeniem można kupić specjalne zestawy talerzy i sztućców w liczbie odpowiedniej dla naszych potrzeb. Najczęściej można spotkać zestawy dla 6, 8, 12 lub 18 osób, albo i więcej. Liczba elementów zależna będzie od tego, ilu gości będziemy przyjmować.

Jakie dekoracje salonu na uroczysty obiad z rodziną?

Wybór dekoracji w znacznej mierze będzie uzależniony od okoliczności, przy jakich spotyka się rodzina. Mogą być to urodziny, chrzciny, ślub, rocznice czy święta, a każde z nich będzie charakteryzowało się nieco innym podejściem. Udekorować można zarówno sam stół, jak i pomieszczenie, a tym samym ściśle nawiązywać do wydarzenia, które zebrało wszystkich razem. Kolorowe balony, serwetki z nadrukami, konfetti, ozdobne eleganckie naczynia, bukiety itd. Co ważne, należy nie przesadzać – dekoracyjność nie powinna zastępować praktyczności. Podawanie i nakładanie kolejnych potraw nie może sprawiać trudności oraz stwarzać ryzyka, że coś się przewróci i rozleje czy potłucze.

Jakie potrawy wybrać na uroczysty rodzinny obiad?

Wybór jadłospisu na obiad jest pewnie tym, który może nastręczać najwięcej problemów. W końcu ciężko będzie dogodzić każdemu i z tym faktem należy się pogodzić. Można zdecydować się na pewne i sprawdzone już potrawy, przy których ma się pewność, że nie będzie z nimi problemu, albo wybrać coś nietypowego. Warto zdecydować się przede wszystkim na w miarę szeroki repertuar potraw, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz głównych dań, które będą serwowane w sposób bardzo uroczysty, równie ważną rolę odgrywają przekąski i desery.

Post Author: Mirek