Site Loader

W skomplikowanych systemach elektrycznych oraz elektronicznych stosuje się szafy metalowe, które pomieszczą różnego typu urządzenia.

Dodatkowo szafy podzielone są na sekcje, w których mogą znajdować się obudowy aluminiowe, stalowe, różnego rodzaju kasety. Kasety mogą posiadać prowadnice, dzięki czemu znacznie ułatwione jest serwisowanie czy też wymiana poszczególnych urządzeń elektronicznych.

Jak uporządkować urządzenia elektroniczne?

Kasety aluminiowe dla szaf

Dostępne są kasety skromne ze standardem eurocard, o długości 220,160 oraz 100 mm. Dodatkowo stosowany jest standard wysokości 3U 100 mm oraz 6U 233 mm, producenci oferują także wymiary niestandardowe, które można łatwo dopasować do wymiaru szafy czy też urządzenia elektronicznego. Oprócz kaset oferowane są także listwy gwintowane, za pomocą których można przyczepić kasetę do szafy, śruby montażowe, uchwyty, osłony z otworami, które umożliwiają wentylację. Wykorzystywane są również podziały uzupełniające, które pozwalają na łatwiejsze dostosowanie do wymiaru kasety. Dużą zaletą szaf jest uniwersalność, możemy wykorzystać je do przechowywania urządzeń elektrycznych, elektronicznych, związanych z siecią komputerową. Często służą do przechowywania wzmacniaczy, konwerterów, zasilaczy, detektorów czy też modemów oraz oprzyrządowania związanego z sieciami światłowodowymi.

Kasety w zależności potrzeb mogą być montowane pionowo lub też poziomo, dostępnych jest bardzo wiele rozmiarów. Dzięki temu możemy zastosować je w przypadku wielu różnych urządzeń. Kaseta może być przygotowana na indywidualne zamówienie, może posiadać z tyłu otwory pozwalające na podłączenie okablowania, zasilania. W wielu przypadkach stosuje się także systemy chłodzenia, wentylacji. Dużą zaletą stosowania kaset aluminiowych jest odporność na korozję oraz wysoka wytrzymałość. Szafy pozwalają także na lepszą organizację kabli miedzianych, światłowodowych, przewodów zasilających.

Klienci, którzy poszukują kaset uniwersalnych lub indywidualnie dostosowywanych do różnych urządzeń, mogą znaleźć ciekawą ofertę na stronie internetowej armel.pl. Dostępnych jest wiele rodzajów kaset aluminiowych, w standardach europejskich, jak również możliwe jest przygotowanie kasety specjalnej, zgodnie z wymiarami danego urządzenia. W ten sposób możemy zadbać o uporządkowanie urządzeń elektrycznych, elektronicznych, związanych z sieciami komputerowymi.

Post Author: Mirek