Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Coroczny zakup opału w sezonie grzewczym jest sporym wydatkiem. Czasem są to sumy, które sięgają nawet tysiąca złotych. Jeśli wydajemy taką sumę, chcemy się mieć pewność, że kupowany towar będzie naprawdę dobrej jakości. Jak kupować ekogroszek, aby jak najwięcej zaoszczędzić?

Piec do domu

Najważniejszą zasadą jest posiadanie kotła o właściwej mocy dopasowanej do metrażu domu. Za duże piece sprawiają, że spala on połowę więcej opału niż powinien. Taki kocioł pracuje na niskim zakresie mocy, czyli w trybie podtrzymania słabszego płomienia. To z kolei skutkuje większym zużyciem opału. Często przez to dochodzi nawet do wyłączania urządzania. Tym samym, sprawność urządzenia jest na niskim poziomie. Niedopasowany kocioł zajmuje też bardzo dużo miejsca.

Paliwo dostosowane do pogody

Jeśli domu wyposażony jest w kominek, lepiej zdecydować się na mieszany materiał grzewczy. Zużywają około pięciu ton opału w trakcie sezonu, powinniśmy szacunkowo postawić na trzy metry drewna i trzy tony węgla.  Drewno zawsze można zużyć w okresie przejściowym oraz jeśli chcesz podnieść temperaturę odpowiednią do sezonu. Z kolei węgiel typu ekogroszek świetnie sprawdzi się podczas ostrych mrozów, ponieważ wtedy piece potrzebują mocno kalorycznego opału. Wybierając mieszany sposób palenia, kupujmy surowce o najwyższej wartości opałowej. W innym wypadku koszty eksploatacyjne w ogólnym rozrachunku okażą się wyższe niż w przypadku zakupu wysokokalorycznego, dobrego węgla.

Wybieraj sprawdzonych sprzedawców!

Wśród czynników wpływających na ekonomiczne zużycie opału, najważniejszym krokiem jest zakup ekogroszku u sprawdzonego sprzedawcy. Węgiel z pozoru wydaje się być towarem o podobnych parametrach, z tej przyczyny łatwo możemy paść ofiarą oszustwa. Rzetelność danego dostawcy łatwo sprawdzić, konsultując się np. z sąsiadami i skorzystać z ich rady.

Staraj się wybierać węgiel z certyfikatem jakości. Za pomocą dobrego produktu masz szansę uzyskać wysokiej jakości energię przy optymalnym nakładzie środków. Należy zastosować ekogroszek o niskiej spiekalności, niskiej zawartości popiołu i siarki, a także o niskiej wilgotności. Stosując węgiel Ekogroszek PATRIOTⓇ, masz gwarancję, że jest to paliwo o wysokich parametrach jakościowych potwierdzonych certyfikatem jakości każdej partii produkcyjnej.

Post Author: Mirek