Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Lofty i industrialny wystrój wnętrz nie należą do nowych trendów. Ich historia sięga XIX wieku, kiedy to artyści w Paryżu zajmowali opustoszałe hale i pofabryczne magazyny. Wnętrza te były surowe, ze sporym metrażem i dużymi oknami, które sprzyjały artystycznej pracy.. W późniejszym czasie moda na lofty przeniosła się do USA i zaowocowała popularyzacją mieszkań w stylu industrialnym. Wielu deweloperów wykorzystało ten trend, aby dawne fabryki wykorzystać w celach mieszkalnych.

Lofty w Polsce

Moda na lofty przywędrowała do Polski w ciągu dwóch ostatnich dziesięcioleci. Na rynku pojawiło się dużo mieszkań nawiązujących do tego stylu. Wśród ofert możemy spotkać zarówno przerobione miejsca fabryczne (tzw. hard lofty), jak i soft lofty – nowo wybudowane kompleksy mieszkalne. Projektowane są one od razu w stylu industrialnym z zachowaniem dużych, niepodzielonych powierzchni, wysokich sufitów i okien, widocznych cegieł i elementów konstrukcyjnych oraz z dużym udziałem metalu.

Urządzanie loftu

Bez wątpienia największą zaletą loftów są duże przestrzenie – bez ścianek działowych, doświetlone dzięki ogromnym oknom. Dodatkowym atutem hard loftów jest możliwość wyeksponowania oryginalnych elementów konstrukcyjnych, które niosą w sobie ślady długiej historii. Razem z pionowymi, prostymi i gładkimi deskami na podłodze i drzwiami z ułożonych pionowo desek budują niepowtarzalny klimat. W industrialnych pomieszczeniach lepiej nie stosować zbyt dużej ilości ozdób, a postawić na proste formy.

Wybór drzwi i okien

W przypadku próby stworzenia tego stylu, musimy dokładnie dopasować wszystkie elementy. W tym również drzwi czy okna. Idealne będą modele, które są wykonane z surowego drewna z widocznymi sękami i skośnym lub poziomami wzmocnieniami. Wiele z nich przypomina drzwi prowadzące na strych czy do piwnicy, które stosowano  w starym budownictwie. Z kolei systemy szklanych ścian, drzwi, witryn czy okien w metalowych cienkich ramach to odpowiedź na aktualnie panujące trendy w projektowaniu wnętrz i architekturze zewnętrznej. Drzwi przesuwne typu Loft będą najlepszym rozwiązaniem, gdy nie chcemy zajmować miejsca skrzydłem otwieranym na pomieszczenie.

W salonie Projekt Plus znajdziecie Państwo największy wybór drzwi do Waszego domu. Wszyscy klienci salonu mogą tu liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego produktu.

Post Author: Mirek