Site Loader
Amarex Firma Handlowa

Przy wyborze drzwi wewnętrznych warto pamiętać, że stanowią one ważny element wystroju, który wpływa na ogólny odbiór całego pomieszczenia. Najtańsze opcje rzadko sprawdzają się, gdy uzupełniamy zaaranżowaną wcześniej przestrzeń. Zakup odpowiedniego produktu powinniśmy więc dokładnie przemyśleć jeszcze przed wizytą w salonie. Znacząco ułatwi nam to rozmowę ze sprzedawcą, który postara się sprostać naszym potrzebom.

Odpowiednie wymiary

Przed zakupem konieczne jest dokonanie pomiarów otworu drzwiowego, aby móc podać je w sklepie i dopasować do nich drzwi oraz ich ramę. Oprócz tego musimy określić grubość ścian w naszym domu, aby wiedzieć jaki rodzaj futryny wybrać – stałą, regulowaną czy bezprzylgową. Jeżeli nie planujemy generalnego remontu, sprawdźmy możliwość zakupu obudowy na ościeżnicę. Największą zaletą tego rozwiązania jest łatwość montażu przy pomocy prostej w obsłudze pianki. 

Rodzaje drzwi i ich funkcjonalność 

Istnieje kilka rodzajów drzwi – łamane, przesuwne, szklane, pełne oraz techniczne. Każde z nich sprawdzą się w zupełnie innym wnętrzu. Zastanawiasz się na jakie się zdecydować? Podpowiadamy:

  1. Drzwi łamane – nazywane są również harmonijkowymi. Składają się, więc nie potrzebują dodatkowego miejsca potrzebnego do otwierania.
  2. Drzwi przesuwne – to rodzaj drzwi, który przyda się jeżeli chcesz oddzielić pomieszczenie od salonu czy sypialni. Otwarte, ukryją się za ścianą, co pozwoli zaoszczędzić dużo przestrzeni.
  3. Drzwi szklane – drzwi wykonane ze szkła to rozwiązanie dla tych, którzy chcą doświetlić wnętrze. Sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach i takich w których brakuje okna. Ten rodzaj to również idealna propozycja do eleganckich i nowoczesnych wnętrz.
  4. Drzwi pełne – będą odpowiednie jeśli zależy Ci na pełnym wydzieleniu pomieszczenia i zachowaniu intymności.
  5. Drzwi techniczne – służą np. do wydzielenia kotłowni. Podczas zakupu powinniśmy zapytać o parametry w zakresie izolacji akustycznej oraz o klasę odporności ogniowej.

Salon drzwi Projekt Plus w Lublinie

W salonie handlowym firmy Projekt Plus znajdą Państwo szeroki wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Nasz asortyment pochodzi od najlepszych na rynku producentów, a profesjonalni doradcy pomogą rozwiać każdą wątpliwość. Nasza firma oferuje także kompleksowy montaż zakupionych u nas produktów. Od momentu powstania naszej firmy w roku 1999, zaufało nam tysiące klientów.  Zapraszamy do naszego salonu na ulicy Zamojskiej 53 w Lublinie.

Post Author: Mirek